konta na paszportCzy można założyć konto w banku bez Dowodu Osobistego?

Mój znajomy miał kiedyś sytuację, że zgubił Dowód Osobisty. Zgłosił oczywiście utratę dowodu na Policji oraz w banku a następnie zwrócił się w urzędzie z wnioskiem o wyrobienie nowego Dowodu Osobistego. Pani w urzędzie kazała mu czekać na nowy dokument 3 tygodnie. Problem w tym, że mój znajomy musiał w międzyczasie otworzyć konto bankowe. Zwlekanie z otwarciem konta przez 3 tygodnie znacznie pokomplikowałoby jego sprawy finansowe. Na szczęście znalazł bank który nie wymagał Dowodu Osobistego do założenia konta. Otworzył konto na paszport. Na szczęście miał jeszcze ważny. Czy w każdym banku można otworzyć rachunek ROR używając jedynie paszportu? Postanowiliśmy to sprawdzić.

W którym banku wystarczy paszport do założenia konta?

Bankiem, który dopuszcza możliwość przedstawienia paszportu w procesie otwierania konta bankowego jest Bank Millennium. Tutaj również formalności można załatwić przez internet korzystając z poniższego linku.

Otwórz Konto w Millennium Bank

 

 

BGŻ BNP Paribas

Przy otwieraniu konta w BGŻ BNP Paribas również możesz posłużyć się paszportem.

Otwórz Konto w BGŻ BNP Paribas

Nest Bank

Jeśli wypełniasz internetowy wniosek o konto w Nest Bank to również możesz wybrać czy chcesz posługiwać się Dowodem Osobistym czy paszportem.

Przeczytaj więcej na temat konta w Nest Banku

Otwórz Konto w Nest Banku

PKO BP

Składając internetowy wniosek o konto w PKO BP możesz wybrać jeden z kilku dokumentów tożsamości. Wśród tych dokumentów do wyboru jest również paszport.

Poznaj bliżej konta w PKO BP

 

 

Przy otwieraniu ROR-u za pomocą paszportu musisz pamiętać o jednym. Jeśli będziesz coś chciał załatwić w placówce banku musisz używać tego dokumentu. Na infolinii również możesz zostać poproszony o nr paszportu. Oczywiście jeśli przyjdziesz do banku z dowodem Osobistym to będziesz mógł załatwić sprawy związane z kontem, ale wcześniej będzie musiał zostać zmieniony dokument przypisany do konta, a to może zająć trochę czasu.

Kolejna rzecz o której musisz wiedzieć to Twój paszport musi być aktualny. Tak więc zanim wprowadzisz jego serię i numer we wniosku bankowym sprawdx datę ważności.

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!