fbpx
Konta w Santander Banku

Źródło: strona internetowa Banku Santander

Trzeci co do wielkości bank w Polsce BZW BK zmieniła nazwę na Santander. Cała operacja rebrandingu ma pochłonąć 60-80 mln złotych. Co czeka klientów? Czy zmienią się warunki prowadzenia kont bankowych? Klienci dotychczasowego banku BZ WBK mogą spać spokojnie. Zmianie ulega tylko logo banku i nazwa. Konta bankowe i inne usługi będą nadal funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.

Santander Bank to nie Santander Consumer Bank!

Chociaż nowa nazwa jest bardzo podobna do działającego na rynku już od wielu lat Santander Consumer Bank to są to dwie oddzielne instytucje. Łączy je jedynie to, że obydwie należą do grupy Santander. Santander Consumer Bank specjalizuje się głównie w udzielaniu pożyczek konsumpcyjnych. Oferta banku Santander obejmuje wiele usług związanych z bankowością. Aby nie dochodziło do pomyłek Santander Consumer Bank zmienił swoje logo tak aby słowo „Consumer” było  jeszcze bardziej wyróżnione.

Czy posiadacze dawnych kont BZ WBK odczują jakieś zmiany?

Oferta kont jak i ich numery nie uległy zmianie.  Tak jak już pisaliśmy poza zmianą nazwy, logo oraz adresów stron internetowych banku i siedziby głównej nie zostały wprowadzone żadne zmiany, które by mogli odczuć posiadacze kont bankowych czy klienci korzystający z innych usług dawnego banku BZ WBK.

Druga próba

Bank już kiedyś próbował zmienić nazwę, kiedy to prezesem banku był dzisiejszy premier Mateusz Morawiecki. Jednakże wtedy na zmianę nazwy nie wyraziła zgody Komisja Nadzoru Finansowego.

Czy warto założyć konto w Santander Banku?

Naszym zdaniem warto założyć konto w Santander Banku. Na chwilę obecną Santander jako jedyny z banków w Polsce oferuje darmowe przelewy ekspresowe bez żadnych limitów. Ponadto posiadając konto w Santander Banku możesz otrzymywać 1% zwrotu za opłacone rachunki za prąd, gaz, Internet, TV, telefon.

Czy klienci Banku Santander muszą podpisywać nowe umowy?

Nie ma potrzeby podpisywania nowych umów. Ponadto klienci dawnego BZ WBK nie będą też musieli podpisywać żadnych aneksów do obecnie obowiązujących umów z bankiem.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!