fbpx
Darmowe konta w banku

Podstawowe konta bankowe

Unia Europejska wprowadziła dyrektywę zgodnie z która każdy bank i SKOK musi posiadać w swojej ofercie konto w którym darmowe są wszystkie podstawowe usługi. W przypadku tego konta bank lub SKOK nie będzie mógł naliczać opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej. Darmowe konto musi zawierać również pakiet bezpłatnych przelewów. Tych darmowych przelewów nie może być mniej niż 5 w miesiącu.

Czy każdy będzie mógł posiadać darmowe konto?

Darmowe konto będzie mogła posiadać każda pełnoletnia osoba pod warunkiem, że nie posiada konta w innym banku lub SKOK-u.  Instytucje finansowe będą mogły to zweryfikować sprawdzając centralną informację o rachunkach bankowych.

Dyrektywa Unijna została wprowadzona już pod koniec 2016 roku. Jednak dopiero od sierpnia 2018 może zostać nałożona kara na banki i SKOK-i, które nie zastosują się do tych przepisów. Wysokość kary wynosi maksymalnie 10 tysięcy złotych dla SKOK-ów i aż 1 milion złotych w przypadku banków.

Czy warto otwierać podstawowe konto w banku?

Naszym zdaniem podstawowe konta będą posiadały dość „okrojone” możliwości. Pomimo tego, że pierwsze pięć przelewów ma być za darmo to już za każdy kolejny bank będzie mógł pobierać jeszcze większą opłatę niż za przelewy z kont „komercyjnych” Do tego dochodzi jeszcze obowiązek „przywiązania się” do konta w jednym banku. W chwili obecnej wiele banków oferuje zwykłe konta, w który podstawowe usługi są za darmo. W niektórych bankach trzeba spełnić określone warunki aby uniknąć opłat, ale są też banki które nie naliczają opłat za podstawowe usługi nie oczekując nic w zamian. Poniżej prezentujemy konta, gdzie nawet gdy nie korzystasz z nich aktywnie to bank i tak nie naliczy opłat.

Konta darmowe bezwarunkowo

Konto w Nest Banku

Otwierając konto w Nest Banku nic nie zapłacisz za prowadzenie konta i obsługę karty płatniczej oraz możesz za darmo wypłacać gotówkę we wszystkich bankomatach.

Konta ROR przez internet

Konto Idealne w Idea Banku

Otwierając konto w idea banku bezwarunkowo nic nie zapłacisz za prowadzenie konta, wydanie i obsługę karty a wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju masz za darmo. Niewielki dyskomfort pojawia się w przypadku przelewów, gdyż tylko 2 przelewy w miesiącu samodzielnie wykonane z bankowości internetowej są za darmo.

Konto Optymalne w banku BGŻ BNP Paribas

W przypadku konta Optymalnego bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta i obsługę karty płatniczej. Darmowe są również wypłaty z bankomatów własnych i należących do sieci Planet Cash. Wypłaty w pozostałych bankomatach kosztują 5 zł. Przelewy zwykła wykonywane samodzielnie przez Internet są za darmo.

 

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!