Konto bankowe a profil zaufany

Konta bankowe z dostępem do profilu zaufanego ePUAP

Nie lubisz stać w kolejkach do urzędów? Musisz pomyśleć o założeniu tzw profilu zaufanego. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu podczas załatwiania wielu spraw urzędowych. A przecież czas to pieniądz…

Co daje profil zaufany ePUAP?

Posiadając profil zaufany ePUAP masz możliwość załatwienia wielu urzędowych spraw bez konieczności wizyty w urzędzie. Odpowiednie wnioski złożysz przez Internet. Oto przykładowe sprawy możliwe do załatwienia z pomocą profilu zaufanego: narodziny dziecka, zawarcie małżeństwa, śmierć członka rodziny, alimenty, dopisanie do spisu wyborców, niektóre rodzaje podatków, sprawy związane z mandatem karnym, niektóre sprawy związane z ubieganiem się o prawo jazdy czy też sprawy związane z poszukiwaniem pracy.

Jak uzyskać profil zaufany ePUAP

Profil zaufany możesz uzyskać odwiedzając osobiście punkt potwierdzający (który mieści się najczęściej w urzędach) lub drogą internetową. Ta druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza. W tym celu należy się zarejestrować na stronie: http://www.obywatel.gov.pl. Po rejestracji profilu zaufanego istnieje konieczność potwierdzenie tożsamości. Najlepiej uczynić to za pośrednictwem konta bankowego z dostępem do bankowości internetowej.

Czy każde konto bankowe z dostępem przez Internet pozwoli na autoryzację profilu zaufanego ePUAP?

Nie każdy bank daje możliwość autoryzacji profilu zaufanego przez bankowość internetową. Poniżej prezentujemy listę kont bankowych, które dają taką możliwość:

Lista kont bankowych pomocnych w uzyskaniu dostępu do profilu zaufanego:

Konta w BOŚ Bank, Citi Handlowy oraz Alior Bank wspierają tylko integracją z PUE ZUS.

W Internecie można znaleźć sporo komentarzy na temat profilu zaufanego. Część komentujących chwali sobie funkcjonalność tego systemu inna część narzeka, że system jest niedopracowany i zdarzają się problemy. Naszym zdaniem jednak warto posiadać profil zaufany. Mamy nadzieję, że system będzie nadal rozwijany i udoskonalany.

Z ciekawą inicjatywą wyszedł mBank. Posiadacze kont w tym banku mogą nie tylko uzyskać  dostęp do ePUAP z poziomu bankowości internetowej, ale również otworzyć w ten sposób działalność gospodarczą. 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!