fbpx

Przyjrzeliśmy się dzisiaj kontom ROR proponowanym przez bank PKO BP. Poniżej opiszemy dwa konta prowadzone przez PKO BP: „Konto za zero” oraz „Konto bez granic”  Czy warto otworzyć konto w banku PKO BP? Mamy nadzieję, że poznasz odpowiedź po przeczytaniu szczegółowej analizy obydwu kont.

„Konto za zero” w PKO BP

Czy koto „Czy konto za 0” jest rzeczywiście darmowym kontem, tak jak wskazuje jego nazwa? Otwarcie i prowadzenie konta kosztuje 0 złotych ale bank stawia przed nami warunek. Aby nie została naliczona opłata za prowadzenie konta, musisz wybrać kartę debetową. Jeśli nie wybierzesz karty do konta to bank będzie pobierał opłatę za prowadzenie rachunku w wysokości 6,9 zł. Jeśli już wybierzesz kartę debetową to aby konto było darmowe musisz jej aktywnie używać. W przeciwnym wypadku bank naliczy opłatę za obsługę karty w kwocie 6,9 zł. Aby uniknąć tej opłaty musisz dokonać transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę minimum 300 zł. Biorąc pod uwagę, że wypłata w bankomatach innych niż należące do PKO BP kosztuje 3% od wybieranej kwoty jednak nie mniej 5 zł warto płacić za zakupy kartą.

Konta ROR przez internet

Czy warto wybrać kartę debetową do „Konta za zero” w PKO BP?

Naszym zdaniem warto. Jeśli nie wybierzesz karty to bank naliczy opłatę 6,9 zł za prowadzenie konta i tej opłaty nie będziesz mógł uniknąć.  Jeśli wybierzesz kartę to prowadzenie konta będzie darmowe, a będziesz miał możliwość uniknięcia opłaty za kartę płacąc bezgotówkowo kartą na kwotę nie mniejszą niż 300 zł w miesiącu.

Konto za zero a program 500+

Osoby pobierające na konto zasiłek 500+ mogą liczyć na lepsze warunki. Jeżeli nie wybiorą do konta karty to bank nie naliczy opłaty za prowadzenie konta. Jeżeli wybiorą opcję z kartą minimalna kwota operacji bezgotówkowych kartą pozwalająca uniknąć opłaty za obsługę karty wyniesie nie 300 zł a 200 zł.  

Wypłaty z konta za zero

Najbardziej opłacalne jest wypłacanie środków z bankomatów należących do PKO BP oraz w placówkach i agencjach banku PKO BP. Wypłacanie gotówki w obcych bankomatach kosztuje 3% wartości wypłacanych środków ale nie mniej niż 5 zł za każdą wypłatę.

Jeżeli robisz wypłatę środków z konta przy pomocy funkcji Cashbach zapłacisz 1 zł niezależnie od kwoty. Maksymalna jednorazowa wypłata przez Cashback wynosi 300 zł.

Najdroższą formą wypłaty gotówki z konta jest wypłata w bankomacie zagranicznym. Za wypłatę środków z bankomatu za granicą bank pobierze 3% wartości wypłacanych środków, ale nie mniej niż 10 zł.

Przelewy

Przelewy z konta wykonywane samodzielnie przez Internet.

Przelewy wykonywane przez Internet niezależnie czy są przelewami wewnętrznymi w PKO BP czy też wykonujesz je do innych banków są darmowe. 

Konta ROR przez internet

Przelewy zlecane w oddziałach banku

Jeżeli zlecasz przelew wewnętrzny (na inne konto w PKO BP) to nie zapłacisz za przelew ani złotówki. Jeśli Twój przelew będzie skierowany do odbiorcy, który ma konto w innym banku to zapłacisz 2,99 zł.

Przelewy zlecone przez telefon

Jeśli zlecisz przelew przez telefon to przelew wewnętrzny będzie darmowy, a przelew do innego banku będzie Cię kosztował 2,99.

Przelewy SORBNET2

Cena za przelew SORBNET2 wynosi 20 zł jeśli kwota przelewu jest wyższa od kwoty 1 000 000 zł, jeśli Twój przelew jest niższy niż 1000 000 zł to zapłacisz za przelew 40 zł.

Zlecenia stałe i polecenia zapłaty

Polecenie zapłaty na konto w banku PKO BP jest za darmo, natomiast do innego banku opłata wynosi 1 zł. Opłaty za zlecenie stałe wynoszą:

  • 2.99 zł za zlecenie złożone w oddziale banku
  • 2 zł za zlecenie przez telefon
  • 0 zł jeśli złożysz zlecenie przez internet

Koszt realizacji zlecenia stałego wynosi 0 zł.

Debet w „Koncie za zero”

PKO oferuje również możliwość uzyskania debetu na atrakcyjnych warunkach. Możesz posiadać na koncie dodatkowe środki w kwocie 1000 zł na nieprzewidziane wydatki. Posiadanie limitu debetowego wiąże się z kosztem 5 zł/ m-c. Bank pobiera opłatę tylko w tych miesiącach kiedy korzystasz z debetu. Korzystanie z debetu do 30 dni jest nieoprocentowane.

 

Konta ROR przez internet

Czy warto otworzyć „Konto za zero” w PKO BP

„Konto za zero” w PKO BP warto otworzyć jeśli myślisz o otwarciu konta ROR z którego będziesz aktywnie korzystał. Jeśli masz zamiar często płacić kartą to bez problemu przekroczysz próg płatności karta 300 zł, który pozwala na uniknięcie opłaty za kartę. Dużym plusem banku PKO BP jest to, że posiada dużą sieć placówek i bankomatów. Pamiętaj, że wybierając gotówkę w „obcym” bankomacie musisz się liczyć z opłatą 3% wartości wypłacanej kwoty ale nie mniejszą niż 5 zł. Dlatego przed otwarciem „Konta za zero” warto rozejrzeć się czy w pobliżu miejsca w którym najczęściej przebywasz znajduje się bankomat PKO BP, który umożliwi Ci wypłatę środków z konta bez jakichkolwiek opłat. Jeśli poszukujesz konta, z którego będziesz korzystał sporadycznie lub często chcesz wypłacać gotówkę w bankomatach i nie chcesz płacić kartą to polecamy konto w innym banku np. darmowe konto ROR w Nest Bank 

Konta ROR przez internet


Konto „Bez granic” w PKO BP

„Konto bez granic” w PKO BP jest kontem dość drogim. Za prowadzenie rachunku bank co miesiąc nalicza opłatę w wysokości 17,9 zł. W zamian za to bank PKO BP oferuje cały wachlarz bezpłatnych usług związanych z kontem bankowym, Posiadając  „Konto bez Granic” nic nie zapłacisz za przelewy krajowe wykonane przez Internet lub w oddziałach banku, oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Zlecenia stałe i polecenia zapłaty również są darmowe. Wydanie i obsługa karty również jest bezpłatna. Jeśli jednak zażyczysz sobie naklejkę do płatności zbliżeniowych to bank wyda ją za darmo, ale za jej obsługę zapłacisz 0,99 zł miesięcznie. Jeszcze drożej wychodzi gadżet zbliżeniowy który kosztuje 29,99 za wydanie oraz 0,99 zł miesięcznie za obsługę. Jeśli nie chcesz nie musisz wybierać gadżetu oraz naklejki. Naszym zdaniem posiadanie bezpłatnej karty do konta jest wystarczające i co najważniejsze nie generuje dodatkowych opłat.

Konta ROR przez internet

Posiadacze „konta bez granic” mogą skorzystać z niektórych produktów banku np pożyczki na preferencyjnych warunkach.Podobnie jak w przypadku „Konta za zero” istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnego debetu.

„Konto za zero” czy „Konto bez granic” – porównanie

 Konto za zeroKonto bez granic
Opłata za otwarcie i prowadzenie kontaOtwarcie konta: 0 zł
Prowadzenie konta:
0 zł gdy została wydana karta debetowa do konta
6,9 zł - gdy nie została wydana do konta karta debetowa
Otwarcie konta: 0 zł
Prowadzenie konta: 17,90 zł/m-c
Opłata za obsługę karty6,90 zł/m-c (opłata nie zostanie naliczona jeśli w danym miesiącu dokonasz płatności bezgotówkowych kartą na kwotę min . 300 zł0 zł
Przelewy wewnętrzne i ELIXIR2.99 zł za zlecenie złożone w oddziale banku
2 zł za zlecenie przez telefon
0 zł jeśli złożysz zlecenie przez internet
0 zł za krajowe przelewy, także do innych banków przez Internet, telefon lub w oddziale
Przelewy SORBNET20 zł jeśli kwota przelewu jest wyższa od kwoty 1 000 000 zł, jeśli Twój przelew jest niższy niż 1000 000 zł to zapłacisz za przelew 40 zł.20 zł jeśli kwota przelewu jest wyższa od kwoty 1 000 000 zł, jeśli Twój przelew jest niższy niż 1000 000 zł to zapłacisz za przelew 40 zł.
Wypłaty z bankomatów należących do PKO BP0 zł0 zł
Wypłaty z bankomatów "obcych w kraju"3% wartości transakcji, jednak nie mniej niż 5 zł0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą3% wartości transakcji nie mniej niż 10 zł 0 zł
Otwórz konto onlineOtwórz konto online

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!