aplikacje mobilne - bezpieczeństwo

Sprawdź jak bezpiecznie korzystać z aplikacji mobilnych do konta bankowego!

Aplikacje mobilne połączone z kontem bankowym są rozwiązaniem bardzo wygodnym. Jednak należy przestrzegać kilku zasad, aby nie narazić się na utratę środków ulokowanych na koncie bankowym. Poniżej opiszemy jaki środki ostrożności należy podjąć aby bezpiecznie cieszyć się korzyściami z dostępu do konta ROR poprzez aplikację mobilną.

Jak bezpiecznie korzystać z aplikacji mobilnych przeznaczonych do obsługi konta bankowego

Podstawą jest  ustawienie limitów transakcji. Zastanów jakie kwoty wydajesz poprzez aplikacje mobilne i zniż limity. Nawet gdy ktoś uzyska nieuprawniony dostęp do Twojego konta to dzięki ustanowionym limitom nie stracisz wszystkich środków. Wiadomo, że każda strata boli, ale limity w koncie pomogą ją znacznie zminimalizować.

Aplikacje pobieraj tylko ze strony banku. Do obsługi konta bankowego aplikacje które znajdują się na stronie internetowej banku. Aplikacje z innych źródeł mogą zawierać wirusy, które pozwolą przestępcom przejąć kontrolę nad Twoim kontem bankowym.

Zabezpiecz swój telefon hasłem Zabezpiecz swój telefon trudnym hasłem (najlepiej użyć kombinacji kilku zabezpieczeń), tak aby w przypadku kradzieży uniemożliwić hakerowi uzyskanie dostępu do aplikacji bankowej. Hasła do telefonu i aplikacji powinny być różne. W chwili gdy nawet uda się hakerowi włamać do telefonu, to nie tak szybko włamie się do aplikacji.

Zabezpiecz swój telefon dobrym oprogramowaniem antywirusowym. W obecnych czasach jest bardzo łatwo złapać wirusa na telefon komórkowy. Niektóre wirusy są przeznaczone do przejęcia kontroli nad kontem bankowym i umożliwienia przestępcom wykradzenia z tego konta środków. Skuteczny program antywirusowy oraz rozważne korzystanie z urządzenia znacznie ograniczy ryzyko instalacji wirusa.

Uważaj na aktualizacje. Aktualizacje oprogramowania zwykle podnoszą bezpieczeństwo. Jednak musisz sprawdzić przed instalacją czy aktualizacja pochodzi z pewnego źródła. Czasami przestępcy podsyłają link do aktualizacji np sms-em i po kliknięciu w ten link zamiast aktualizacji otrzymasz zawirusowane pliki na swój telefon.

Powiadomienia SMS Jeżeli Twój bank posiada taką usługę to włącz sobie powiadomienia SMS o każdej zmianie salda na koncie. Gdyby doszło do nieautoryzowanych przez Ciebie transakcji to wystarczająco szybko się o tym dowiesz i być może będzie jeszcze czas na uratowanie środków na koncie bankowym.

Powyżej wymieniliśmy kilka sposobów które pozwolą znacznie ograniczyć ryzyko kradzieży z konta bankowego. Pamiętaj jeszcze o jednym. Gdyby doszło do kradzieży telefonu zawsze niezwłocznie powiadom o tym bank i poproś o zablokowanie numeru telefonu używanego do autoryzacji transakcji.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!