Konta ze zwrotem za zakupy?

Sprawdź które konto zwraca za zakupy!

Często spotykam się z pytaniem: które konto zwraca za zakupy? Odpowiedź jest prosta: to zależy w którym banku obecnie jest promocja. Niektóre banki aby przyciągnąć do siebie klientów zwracają za płatności kartą w sklepie określony przez bank procent od wydanej kwoty. Niestety te promocje nie trwają przez cały okres używania konta bankowego, ale najczęściej przez pierwsze 6 lub 12 miesięcy. Również wysokość zwracanej kwoty jest ograniczona miesięcznym limitem. Najczęściej jest to kilkadziesiąt złotych.

Jeżeli chcesz otworzyć konto w banku, który w ramach promocji zwraca część kwoty za zakupy powinieneś najpierw sprawdzić jakie są opłaty za prowadzenie konta i w jaki sposób można ich uniknąć. Nie chciałbyś chyba doprowadzić do sytuacji w której bank zabierze od ciebie większą opłatę niż odda w postaci zwrotu za dokonane zakupy.

Gdzie sprawdzić które konto zwraca za zakupy?

Promocje banków w postaci moneyback (czyli zwrotu za zakupy) są zwykle ograniczone czasowo. Oznacza to, że jest data która określa czas do kiedy najpóźniej musisz otworzyć konto aby otrzymać zwrot  środków za zakupy. W związku z tym nie jesteśmy w stanie pod tym postem zaprezentować pełnej listy banków, które oferują konta z moneyback. Taka lista szybko stałaby się nieaktualna i mogłaby wprowadzać w błąd czytelników. Staramy się zamieszczać aktualne promocje banków pod poniższym linkiem:

Sprawdź aktualne promocje banków

Czy warto otwierać konta ze zwrotem za zakupy?

Czy warto otworzyć konto w banku, który oferuje zwrot części środków wydanych na zakupy? Naszym zdaniem warto. Jednak wcześniej dobrze jest się zastanowić czy konto, które otworzysz w celu otrzymania kilkudziesięciu złotych zwrotu miesięcznie będzie odpowiadało Twoim potrzebom i wymaganiom. Z drugiej jednak strony nie wiążesz się z kontem bankowym na całe życie i możesz zamknąć konto po zakończeniu promocji i odebraniu nagrody. Może się to wiązać z niewielkim dyskomfortem gdyż jeśli używałeś tego konta np do odbioru wynagrodzenia to musisz pamiętać o aktualizacji numeru konta u swojego pracodawcy. Musisz też zawiadomić o zmianie numeru konta osoby i instytucje, które będą do ciebie przelewać środki a dysponują starym nieaktualnym numerem.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!