przelew przez Internet

Aby wykonać przelew przez internet przede wszystkim musisz mieć dostęp do bankowości elektronicznej. Zdecydowana większość banków oferuje bezpłatnie taką usługę. Jeśli nie masz dostępu do swojego konta przez internet, to najpierw skontaktuj się ze swoim bankiem i zapytaj co musisz zrobić aby taki dostęp otrzymać. Albo otwórz konto ROR w którymś z banków prezentowanych na naszej stronie.

Jeżeli masz już dostęp do bankowości elektronicznej to najpierw musisz się zalogować na sm
woje konto oraz sprawdzić czy wysokość środków dostępnych na Twoim koncie jest wystarczająca na wykonanie przelewu oraz ewentualnej opłaty za przelew. Większość banków nie pobiera opłat za przelewy zlecane samodzielnie przez Internet. Jednakże są banki, które pobierają np niektóre z Banków Spółdzielczych.

Sposoby wykonania przelewu w poszczególnych bankach mogą się od siebie trochę różnić. Postaramy się aby nasz opis był w miarę uniwersalny. Jeśli już zalogowałeś się do swojej bankowości internetowej i i masz wystarczające środki, aby wykonać przelew, to musisz wybrać zakładkę o nazwie „Przelewy” „Nowy przelew” lub inna podobnie brzmiącą w zależności   od banku. Czasami tez pojawia się możliwość wyboru rodzaju przelewu. Wybierz wtedy „Przelew zwykły” Przelew ekspresowy i SORBNET moga się wiązać z dodatkową opłatą.

Jeżeli już wybrałeś odpowiednie zakładki powinna pojawić się formatka przelewu. Pola które bezwzględnie musisz uzupełnić to: nazwa odbiorcy przelewu oraz nr rachunku na który chcesz wysłać pieniądze. Część banków nie wymaga aby podawać adres odbiorcy. Jeśli chcesz to zawsze możesz wprowadzić. Ważne jest również pole „Tytuł przelewu”.  W tytule przelewu wpisujesz informację, która powie odbiorcy z jakiej racji przelewasz mu pieniądze. W polu tytuł przelewu możesz wpisać np. numer faktury, rodzaj płatności, za jaki okres wpłacasz itd. Jeżeli dokonujesz jakąż opłatę albo spłatę pożyczki a odbiorca posiada konto wspólne dla wszystkich wpłacających i nie generuje dla każdego oddzielnego subkonta to pole „tytuł przelewu” jest bardzo ważne aby wpłata została prawidłowo zaksięgowana przez odbiorcę. Tylko po tytule wpłaty odbiorca się dowie za co mu płacisz. Jeśli wpłacasz pieniądze na któryś z elektronicznych portfeli to również tytuł wpłaty jest bardzo ważny. Najczęściej jest to ciąg liter i cyfr, który pozwala zidentyfikować płatność i prawidłowo ją zaksięgować. Jeśli wykonujesz przelew do dobrego znajomego to pole tytuł już jest mniej ważne, bo na pewno Twój domyśli się za co mu wpłacasz pieniądze widząc że przelew pochodzi od Ciebie. Wtedy w tytule możesz wpisać „Przelew” albo inny dowolny tekst.

Jeżeli uzupełniłeś już formatkę przelewu to klikasz w przycisk „Wyślij”, „Dalej” albo „Zapisz” treść przycisku może się różnić w zależności od banku w którym masz konto. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie kodu który zostanie wysłany sms-em, lub kodu jednorazowego ze zdrapki lub kodu z tokena. Droga otrzymania kodu do przelewu zależy od tego w jakim banku masz konto oraz od ustawień Twojego konta.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!