8 zalet korzystania z konta bankowego przez Internet

Narodowy Bank Polski zlecił badanie mające na celu sprawdzenie jaki odsetek Polaków korzysta z konta bankowego przez Internet. Wyniki badania pokazały że obecnie aż 69% osób posiadających konto w banku korzysta z bankowości internetowej. W roku 2009 z internetowego dostępu do konta korzystało tylko 46% posiadaczy kont bankowych. Jak widać nastąpił zdecydowany wzrost. Obsługa rachunku przez Internet jest bardzo prosta i naszym zdaniem poradzi z nią sobie nawet osoba, która nie jest wybitnym informatykiem. Jeżeli nie masz problemu z obsługą poczty elektronicznej lub Facebooka to z kontem bankowym na pewno tez sobie poradzisz. Panele do zarządzania kontem są dość intuicyjne a banki dążą do tego aby korzystanie z usług bankowych przez Internet nie było bardzo kłopotliwe dla użytkownika.

zalety konta s dostępem przez Internet

Poniżej prezentujemy 8 zalet zarządzania kontem bankowym przez Internet

  1. Oszczędność pieniędzy. Przelewy samodzielnie wykonywane przez Internet są we większości banków darmowe. Gdybyś musiał zlecać każdy przelew w okienku bankowym lub wybierać gotówkę i wpłacać na poczcie z pewnością zapłaciłbyś o wiele więcej. Za wydanie dostępu przez Internet do konta bankowego, jak również za obsługę panelu większość banków nie pobiera żadnych opłat.
  2. Oszczędność czasu. Wykonanie przelewu z konta internetowego zajmie Ci niecałą minutę. Nie musisz iść bo banku lub na pocztę. Wystarczy, że zalogujesz się na konto, wpiszesz do formatki nr konta oraz dane odbiorcy, potwierdzisz przelew kodem otrzymanym przez SMS, ze zdrapki lub z tokena i przelew zostaje zlecony. Możesz również ustanawiać zlecenia stałe bez wychodzenia z domu. W niektórych bankach można sobie również zapisać dane odbiorców do których często robimy przelewy.
  3. Bezpieczeństwo. Nie musisz nosić gotówki przy sobie. nie musisz tez trzymać w domu dużej ilości pieniędzy. Ogranicza to w znacznym stopniu ryzyko utraty pieniędzy na skutek kradzieży czy podczas włamania. Pewno myślisz, że złodziej może również ukraść pieniądze z konta. Jeżeli stosujesz się do zasad bezpieczeństwa to ryzyko kradzieży pieniędzy z konta bankowego jest ograniczone do minimum. Każda operacja na Twoim koncie pozostawia jakiś ślad więc potencjalnemu złodziejowi jest trudniej ukryć swoją obecność i ślady prowadzące do odkrycia jego tożsamości.
  4. Stały dostęp do informacji. Aby sprawdzić saldo dostępnych na koncie środków lub historię rachunku wystarczy zalogować się do systemu bankowego. Nie musisz dzwonić na infolinię lub iść do banku. Większość informacji związanych z finansami sprawdzisz samodzielnie.
  5. Stały dostęp do dokumentów. Potrzebujesz historię rachunku za jakiś okres lub potwierdzenie operacji. Tego typu dokumenty w postaci pliku pdf  możesz samodzielnie pobrać  z panelu internetowego i w razie potrzeby wydrukować. Tak wygenerowany dokument w myśl prawa bankowego nie wymaga pieczątki i podpisu pracownika a posiada taką samą ważność jak dokument wydany w placówce bankowej. Niektóre banki za wydanie niektórych dokumentów w okienku bankowym pobierają opłaty. Tak więc możesz również na tym zaoszczędzić trochę pieniędzy.
  6. Zdalny dostęp do wielu usług bankowych Za pośrednictwem bankowości internetowej możesz przez 24 godziny na dobę składać wnioski o inne produkty banku np złożyć wniosek o kredyt lub otworzyć lokatę albo konto oszczędnościowe.
  7. Szybkie zakupy przez Internet Większość sklepów internetowych i portali aukcyjnych współpracuje z operatorami płatniczymi, które umożliwiają szybką zapłatę za zakupy. Odbiorca otrzymuje środki dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnego przelewu. Aby dokonać takiej płatności niezbędne jest posiadanie internetowego dostępu do konta w jednym z banków akceptowanych przez operatora obsługującego płatności.
  8. Dodatkowe aplikacje Niektóre banki w internetowym panelu klienta oferują dodatkowe aplikacje pomagające sprawnie zarządzać domowym budżetem. System analizuje historię rachunku i pokazuje np na co najczęściej wydajemy pieniądze sumuje miesięczne wpływy, wydatki itp Dzięki przejrzystemu dostępowi do tych danych możesz sprawniej kontrolować swój budżet.
  9. Przelewy do znajomych z Facebooka i przelewy na adres email. Niektóre banki umożliwiają wykonanie przelewu przez Internet lub na adres email. W takim przypadku nie musisz znać numeru konta odbiorcy.

Tak więc posiadanie konta bankowego z dostępem przez Internet daje wiele możliwości. Jeżeli cenisz sobie wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy a także chcesz mieć swoje  finanse pod kontrolą to otwórz konto z dostępem do bankowości internetowej. Wszystkie prezentowane w naszym serwisie konta ROR posiadają dostęp do bankowości internetowej.