opłaty za konto w PKO BP w 2018 r.

Sierpniowe zmiany w PKO BP

Dla obecnych i przyszłych posiadaczy kont bankowych w PKO BP mamy dwie informacje: dobrą i złą. Zacznijmy od tej złej informacji. Od 4 sierpnia wzrosną ceny za korzystanie z kart i rachunków. Opłata za prowadzenie „Konta za zero” do tej pory wynosiła 8 złotych. Po 4. 08.2018 opłata ta wzrośnie do kwoty  8 złotych. Opłata za obsługę karty płatniczej również wzrośnie z kwoty 6,9 złotych do 8 złotych.

W łatwy sposób możesz uniknąć opłat związanych z „Kontem za zero”

Zastanawiasz się pewno jaka jest obiecana wcześniej dobra wiadomość. Dobra wiadomość jest taka, że można w łatwy sposób uniknąć wyżej wymienionych opłat. Aby uniknąć opłat za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej wystarczy dokonać w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych karta lub BLIK-iem na kwotę minimum 300 zł.

Wzrosły również opłaty za powiadomienia SMS. Od 4 sierpnia opłata ta wyniesie 30 gr za każdy SMS. Opłaty związane z kontem Aurum wzrosły z 30 złotych do 40 złotych.

Niektóre opłaty zostaną pomniejszone

Nie wszystkie opłaty uległy zwiększeniu, niektóre zostały pomniejszone. Roczna oplata za kartę Mastercart Platinum do tej pory wynosiła nawet 600 zł. Po wprowadzeniu sierpniowych zmian ta opłata wyniesie maksymalnie 250 złotych rocznie.

Również opłaty za wysyłane przez bank monity o zadłużeniu na koncie zostały zmniejszone z kwoty 15 zł do kwoty 4 zł.

Zmiany w Koncie dla Młodych

W przypadku Konta dla Młodych zmiane uległ sposób na uniknięcie opłat za obsługę karty debetowej. Do tej pory opłata mogła wynieść 0 zł, 1 zł, 2 zł 3 zł, 4 zł lub pięć złotych w zależności od liczby transakcji bezgotówkowych. Po sierpniowych zmianach opłata wyniesie 0 zł gdy dokonasz co najmniej 4 transakcji bezgotówkowych lub 5 zł gdy tych transakcji będzie w danym miesiącu mniej.

Karta wielowalutowa dla wszystkich

Bank PKO BP udostępni wszystkim posiadaczom kont kartę wielowalutową. Jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. Jeśli posiadasz konta walutowe w Banku PKO S.A. to uzyskasz dostęp do wszystkich tych kont poprzez jedną kartę debetową. Przy płatności w obcej walucie środki zostana pobrane z konta prowadzonego w tej walucie. Pozwoli to w łatwy sposób uniknąć kosztów związanych z przewalutowaniem.

 

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!