Konta bankowe dla 18 latka

Najlepsze konta dla 18 latków i nie tylko

Kiedy kończysz 18 lat możesz samodzielnie otworzyć konto bankowe. Gdybyś chciał otworzyć konto wcześniej musiałbyś posiadać na to zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Jeśli nie miałeś wcześniej konta bankowego to warto je otworzyć po osiągnięciu pełnoletności. Dzięki temu łatwiej będzie robić zakupy w Internecie, będziesz mógł płacić w sklepie za zakupy przy pomocy karty płatniczej, łatwiej Ci będzie zarezerwować hotel przez Internet a gdy otrzymasz pierwszą pracę (nie ważne czy stałą czy dorywczą) to będziesz mógł podać swojemu pracodawcy numer konta do przelewu wynagrodzenia. Oczywiście zgodnie z prawem nie musisz pobierać wynagrodzenia na konto ale taka forma jest wygodniejsza. W dodatku jeżeli wynagrodzenie wpływa na konto to łatwiej otrzymać kredyt lub dokonać zakupu na raty. Czasem do decyzji kredytowej wystarczy przedstawić wydruk wpływu wynagrodzenia konto ROR.

Gdzie znaleźć najlepsze konto bankowe dla 18 latka?

Jeżeli się jeszcze uczysz najlepszą opcją będzie otworzenie konta młodzieżowego dedykowanego głównie dla osób uczących się. Tego typu konta są tak samo funkcjonalne jak zwykłe konta bankowe, ale zwykle są tańsze w utrzymaniu. Górna granica wieku określona przez banki dla kont młodzieżowych to 26 lat. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne konta bankowe przeznaczone nie tylko dla 18 latka ale ogólnie dla osób młodych.

Czy 18 latkowie mogą otwierać tylko konta młodzieżowe?

Konta młodzieżowe są dedykowane dla młodych osób i mogą być bardziej dopasowane do ich potrzeb. Po ukończeniu 18 lat możesz otworzyć dowolne konto ROR. Jeżeli nie masz stałych i systematycznych dochodów to polecamy konto w Nest Banku. Wszystkie podstawowe funkcje konta są darmowe i nawet gdy nie zapewnisz wpływów na konto to i tak bank nie naliczy opłaty. Konto jest darmowe bezwarunkowo, nawet gdy nie korzystasz aktywnie z rachunku.

Tutaj znajdziesz szczegóły dotyczące konta w Nest Bank

Jak otworzyć konto dla osiemnastolatka?

Najwygodniejszą formą otworzenia konta bankowego jest złożenie wniosku przez Internet. W tym artykule podaliśmy linki do wniosków poszczególnych banków. Jeżeli nie chcesz otwierać konta przez Internet to będziesz musiał pofatygować się z Dowodem Osobistym do placówki bankowej.

Jakie dokumenty są potrzebne do otworzenia konta bankowego?

W zdecydowanej większości przypadków wystarczy Dowód Osobisty lub Paszport. Jeżeli otwierasz konto przez Internet i chcesz podpisać umowę u kuriera to on zażąda od Ciebie okazania dokumentu.

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!