fbpx
Konto dla osoby bezrobotnej

Konta dla bezrobotnych

Czy osoba bezrobotna może posiadać konto bankowe? Nie ma ku temu przeciwwskazań. W przeciwieństwie do wnioskowania o kredyt podczas składania wniosku o otwarcie konta bankowego bank nie żąda przedstawienia dokumentów dochodowych. Konto może otworzyć nawet osoba bezrobotna bez stałych dochodów. Pytanie tylko które konto będzie najkorzystniejsze dla osoby bezrobotnej?

Najlepsze konto dla osoby bezrobotnej

Jeżeli nie otrzymujesz stałych dochodów to warto wybrać konto które nie generuje comiesięcznych kosztów za prowadzenie, obsługę karty itp. Wiele banków oferuje darmowe konta bankowe, ale w większości przypadków aby bank nie naliczał miesięcznych opłat należy aktywnie korzystać z rachunku. Aktywność taka polega na zapewnieniu regularnych wpływów na konto lub wykonaniu w danym miesiącu określonej przez bank liczby transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem. Jeżeli nie pobierasz stałego, regularnego wynagrodzenia to spełnienie tych warunków może być dla Ciebie trudne. Czy zatem istnieje konto zupełnie darmowe w utrzymaniu gdzie nie trzeba spełniać żadnych warunków.

Znaleźliśmy odpowiednie konto dla osób bezrobotnych

Naszym zdaniem idealnym kontem dla osoby bezrobotnej jest konto w Nest Banku. Nest Bank oferuje w pełni funkcjonalne konto bankowe z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Największą zaletą tego konta jest fakt, że bank nie nalicza żadnej opłaty za otwarcie i prowadzenie konta, wydanie i obsługę karty debetowej a wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Bank nie stawia przed posiadaczem żadnych warunków co do aktywności. Nawet jak konto pozostaje nieużywane, bez wpływów to bank nie nalicza żadnych opłat.

Jak założyć konto w Nest Banku?

Założenie konta w Nest Banku jest bardzo proste. Najwygodniejszą formą otwarcia rachunku jest złożenie wniosku przez Internet. Wystarczy, że klikniesz w link pod tym wpisem, a zostaniesz przeniesiony na stronę Nest Banku gdzie będziesz mógł złożyć elektroniczny wniosek o otwarcie konta w Nest Banku. Po złożeniu wniosku Bank zweryfikuje dane w nim zawarte i wyśle do Ciebie kuriera z umową. Gdy podpisany przez Ciebie egzemplarz umowy powróci do Banku, Twoje nowe konto zostanie aktywowane. Z tytułu wizyty kuriera nie poniesiesz żadnych kosztów. 

Kliknij tutaj i otwórz konto w Nest Banku!

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!