fbpx

Prawie każdy bank ma w swojej ofercie konta ROR. Oferta jest bardzo zróżnicowana. Jedne banki kuszą darmowym prowadzeniem rachunku, inne zwracają część pieniędzy za płatności dokonane kartą, jeszcze inne dają do konta atrakcyjne pakiety dodatkowe. W związku z tym wiele osób zakładających konto ROR staje przed dylematem i stawia sobie pytanie: jaki bank wybrać? W jakim banku otworzyć konto ROR?

W jakim banku otworzyć konto ROR?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi  na to pytanie. Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania wobec banku i prowadzonego w nim konta ROR. Najpierw musisz sobie odpowiedzieć jakie są Twoje potrzeby.

Chcę szybko otrzymywać wynagrodzenie od pracodawcy.

Aby wynagrodzenie od pracodawcy przychodziło do Ciebie bardzo szybko nawet w kilka sekund od wykonania przez pracodawcę przelewu musisz dowiedzieć się a jakim banku ma konto Twój zakład pracy. Następnie otwórz konto ROR w tym samym banku. Podaj numer swojego nowego konta pracodawcy i poproś o przelewy wynagrodzenia na ten właśnie rachunek. Dzięki temu, że ominiesz sesje ELIXIR i wynagrodzenie będzie do ciebie docierało przelewem wewnętrznym to czas oczekiwania na wynagrodzenie będzie wynosił od kilku sekund do kilkudziesięciu minut. Zestawienie wszystkich popularnych kont bankowych znajdziesz: tutaj.

 

Nie chcę ponosić żadnych opłat za prowadzenie konta i kartę

Większość banków oferuje darmowe konto ROR ale oczekuje od klienta spełnienia określonych warunków. W banku Millennium konto i karta będzie za 0 zł pod warunkiem, że zapewnisz miesięczne zewnętrzne wpływy na konto w kwocie minimum 1000 zł oraz przynajmniej raz w miesiącu dokonasz płatności kartą lub usługą BLINK.

Kliknij tutaj o otwórz konto ROR w banku Millennium

W mBanku konto będzie darmowe pod warunkiem dokonania w ciągu miesiąca minimum 5 transakcji bezgotówkowych karta wydaną do konta.

Kliknij tutaj i otwórz konto w mBanku

Przeszukaliśmy wszystkie oferty kont bankowych i znaleźliśmy tylko jeden bank, który nie stawia żadnych warunków aby konto było darmowe. Nawet jeśli otworzysz konto ROR i z niego nie korzystasz aktywnie, nie wykonujesz żadnych przelewów, nie płacisz kartą, nie otrzymujesz na ROR żadnych wpływów to i tak nie zapłacisz za konto ani złotówki. Jednym słowem zupełnie darmowe konto ROR. Takie konto oferuje Nest Bank. Więc jeśli poszukujesz konta całkowicie pozbawionego opłat to otwórz rachunek w Nest Banku.

Kliknij tutaj i otwórz darmowe konto w Nest Banku

Jaki bank dla studenta

Studenci najczęściej szukają konta, które jest przede wszystkim tanie w utrzymaniu. Zwykle student nie posiada wysokich regularnych wpływów, więc najlepszym dla studenta rozwiązaniem będzie bank, który nie warunkuje darmowości konta od regularnych wysokich miesięcznych wpływów. Studenci to grupa społeczna która oczekuje od banku nowoczesnego konta ROR z dostępem przez Internet oraz aplikacje mobilne.

Naszym zdaniem idealne dla studenta będzie konto w banku Millennium 360° Student. Konto jest przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat. Aby konto było darmowe nie ma konieczności zasilania konta przelewem zewnętrznym na kwotę 1000 zł tak jak jest to w przypadku zwykłego konta 360°. Aby konto było darmowe wystarczy minimum raz w miesiącu zapłacić kartą lub BLINK-iem.

Kliknij tutaj i otwórz konto  360° Student w banku Milleennium

Innym kontem idealnym dla studenta jest konto ROR w Nest Banku. Konto w Nest Banku jest zawsze darmowe i nie trzeba przy tym spełniać żadnych warunków. Konto Nest Bank jest nowoczesne z dostępem przez Internet, Telefon oraz aplikacje mobilne.

Kliknij tutaj i otwórz darmowe konto w Nest Banku

Pomocny w wyborze konta ROR może być również Ranking kont ROR 2017

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!