mBank jako pierwszy w Polsce wprowadził bankowość internetową i przez długi okres nie miał w tej dziedzinie bankowości konkurencji. Również w obecnym czasie mBank świadczy usługi bankowości internetowej (i nie tylko) na najwyższym poziomie.

Podstawowe konta ROR jakie oferuje mbank to eKonto Standard i eKonto plus. W przypadku eKonta standard otworzenie konta i jego prowadzenie jest darmowe. Obsługa karty jest płatna i wynosi 4 zł miesięcznie. Aby mBank zrezygnował z naliczenia opłaty za kartę należy wykonać minimum 5 transakcji bezgotówkowych przy pomocy karty płatniczej.

W przypadku eKonta plus bank nalicza 5 zł za prowadzenie rachunku. Wystarczy zapewnić 1 przelew przychodzący na kwotę minimum 1000 zł aby bank nie naliczył opłaty. Tak więc można powiedzieć, że konto ROR mBank jest  darmowe pod warunkiem spełnienia stawianych przez bank  niewygórowanych warunków. (w przypadki konta standard 5 płatności kartą lub w przypadku konta plus. Podobnie jak przy eKoncie Standard, w przypadku eKonta plus musisz wykonać 5 transakcji kartą, aby bank nie policzył 4 zł opłaty za obsługę karty debetowej.

Pozostałe opłaty w przypadku obydwu kont ROR są takie same i wynoszą:

  • Otwarcie rachunku – 0 PLN
  • Przelewy krajowe wykonane z panelu internetowego – 0 PLN
  • Przelewy do państw Unii Europejskiej (SEPA) oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii w Euro:- 0 PLN
  • Elektroniczny wyciąg z konta – 0 PLN

Różnica między eKontem Standard a eKontem  Plus w mBanku

Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma kontami jest różnica w opłatach za operacje zlecone w oddziałach banku. Posiadacze eKonta Plus mają taniej. Posiadając w mBanku eKonto Plus  nie zapłacisz za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w polsce są darmowe pod warunkiem że wypłacasz minimum 100 zl. Przy niższych wypłatach bank naliczy opłatę.

Jak otworzyć Konto ROR mBank?

Aby otworzyć konto ROR mBank wystarczy kliknąć w poniższy przycisk i wypełnić wniosek. Podczas składania wniosku zdecydujesz czy potrzebujesz eKonto Standard czy Plus. Po wysłaniu wniosku umowę o prowadzenia konta wraz z instrukcjami do logowania się w bankowości internetowej otrzymasz kurierem. Jeżeli jesteś posiadaczem konta ROR w innym banku to możesz zawrzeć umowę drogą elektroniczną. Swoją tożsamość potwierdzisz wówczas przelewem  dowolnej kwoty na swój nowy rachunek z Twojego dotychczasowego konta bankowego. Pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić czy na swoim starym koncie masz zaktualizowane dane, gdyż na podstawie przelewu weryfikacyjnego mBank potwierdzi Twoje dane i dokona aktywacji rachunku.

Konta ROR przez internet

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!