fbpx
PKO vel mBank

PKO BP czy mBank – W którym banku założyć konto?

Chcesz otworzyć konto bankowe, ale zastanawiasz się pomiędzy wyborem PKO a mBanku? Postaramy się porównać obydwa konta. W porównaniu weźmiemy pod uwagę koszty jakie trzeba ponieść za podstawowe usługi takie jak otwarcie i prowadzenie konta ROR, opłaty za obsług karty oraz koszty wypłaty gotówki z bankomatów i koszty zwykłych przelewów.

PKO czy mBank – które konto wybrać?

Nazwa kontaKonto za Zero w PKO BPeKonto w mBanku
Opłata za otwarcie i prowadzenie konta0 zł pod warunkiem, że wraz kontem zamówisz kartę.bezwarunkowo 0 zł
Opłata za wydanie i obsługę karty6,9 zł/miesięcznie
Opłaty można uniknąć dokonując transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł miesięcznie.
4 zł /miesięcznie
Opłaty można uniknąć wykonując w danym miesiącu minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą.
Opłata za przelewy zwykłe wykonane w bankowości internetowejbezwarunkowo 0 złbezwarunkowo 0 zł
Opłata za wypłatę gotówki w bankomacie0 zł za wypłaty w bankomatach należących do PKO BP.
3% wartości wypłacanej kwoty, jednak nie mniej niż 5 zł za wypłaty w pozostałych bankomatach na terenie kraju.
Prowizja od wypłaty gotówki w bankomatach mBanku, Sieci
Euronet, Planet Cash oraz Banku Zachodniego WBK S.A. na terenie Polski:
Dla kwoty poniżej 100 zł - 1,3 zł
Dla kwoty powyżej od 100 zł wzwyż 0 zł.
Prowizja za wypłaty w pozostałych bankomatach niezależnie od kwoty: 7 zł
Całkowity koszt konta po spełnieniu warunków banku. (nie braliśmy pod uwagę opłat za wypłaty z bankomatu)0 zł0 zł
Całkowity koszt utrzymania konta w przypadku niespełnienia warunków banku (nie braliśmy pod uwagę kosztów wypłat z bankomatu)6,9 zł4 zł

 

Jaki widzisz na powyższym zestawieniu warunki cenowe porównywanych przez nas kont są podobne. Jeżeli nie myślisz, że nie jesteś w stanie spełnić warunków stawianych przez banki do tego, aby konto było darmowe to polecamy konto w mBanku. W przypadku niespełnienia warunków za utrzymanie konta w mBanku zapłacisz o 2, 9 zł mniej.

Wypłaty z bankomatów

Przy wyborze rachunku możesz również kierować się kosztem wypłat z bankomatów. Zauważ, że zarówno PKO BP jak i mBank przy wyborze podstawowej wersji konta nie zapewnia darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów. Zastanów się których bankomatów w Twojej okolicy jest więcej. Jeśli masz lepszy dostęp do bankomatów należących do sieci Euronet lub BZ WBK to lepiej wybrać konto w mBanku. Jeżeli częściej na swojej drodze widujesz bankomaty z logo PKO BP to polecamy konto w tym właśnie banku.


Nasza porada jak nie płacić za wypłaty gotówki z bankomatu.

Obydwa porównywane przez nas banko zapewniają dostęp do usługi BLIK. Wypłacaj pieniądze z bankomatów nie używając karty tylko korzystając z usługi BLIK. Wtedy niezależnie z którego bankomatu skorzystasz transakcja będzie bezpłatna.  Do wypłat za pośrednictwem BLIK nie musisz mieć nawet karty przy sobie. Wypłacasz gotówkę z bankomatu przy pomocy telefonu z zainstalowana specjalną aplikacją.


Obydwa porównywane przez nas konta zapewniają bezpłatny dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Oznacza to że dostęp do środków zgromadzonych na koncie masz wszędzie gdzie tylko jest dostęp do Internetu.

Podsumowując nie znając Twoich potrzeb i preferencji nie jesteśmy w stanie jednoznacznie powiedzieć czy lepiej abyś otworzył konto w mBanku czy może konto w PKO BP będzie lepszym rozwiązaniem. Musisz sam przeanalizować dane które zamieściliśmy w tabelce i wybrać to konto, które będzie dla Ciebie bardziej komfortowe w użytkowaniu.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!