fbpx

Jeżeli często płacisz za zakupy karta to Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas powinno Cię zainteresować. Głównymi atutami konta są bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie.   Jeżeli spełnisz niewygórowane warunki to również za prowadzenie konta i obsługę karty bank nie pobierze opłat. Jeżeli jesteś w wieku poniżej 26 roku życia to automatycznie bank nie naliczy Ci opłat za prowadzenie konta i obsługę bez spełniania jakichkolwiek warunków.

Konta ROR przez internet

Przyjrzyjmy się podstawowym opłatom za Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas. Opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł, ale jeżeli w poprzednim miesiącu kalendarzowym konto zostanie zasilone przelewem zewnętrznym na kwotę min. 1000 zł to bank nie naliczy opłaty. Również gdy nie ukończyłeś 26 roku życia opłata nie zostanie naliczona bez konieczności zasilania konta kwotą 1000 zł w miesiącu poprzednim.

Miesięczna opłata za obsługę karty wynosi 7 zł ale bardzo łatwo możesz u niknąć tej opłaty. Wystarczy, że dokonasz karta płatności bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł w poprzednim miesiącu kalendarzowym i bank obsługę karty masz za darmo. Jeśli masz mniej niż 26 lat to nie musisz się martwić. Bank nie naliczy opłaty za kartę bez konieczności spełniania powyższego warunku.

Konta ROR przez internet

Podczas składania wniosku o konto ROR możesz zawnioskować równocześnie o wydanie karty debetowej MasterCard Debit. Jest to funkcjonalna karta, która umożliwia płatności zbliżeniowe, płatności stykowe, płatności w internecie, wypłacanie gotówki z bankomatów oraz transakcje cashback. Karta jest wydawana za darmo, natomiast o opłacie za kartę i jak jej uniknąć pisaliśmy powyżej.

Przy otwieraniu konta możesz również zawnioskować o naklejkę zbliżeniową. Naklejkę możesz przykleić na dowolnym przedmiocie, który często przy sobie nosisz np. na telefonie komórkowym i dokonywać płatności zbliżeniowych przy użyciu naklejki. Wydanie naklejki jest darmowe, natomiast opłata za jej obsługę wynosi 1 zł miesięcznie. Nie ma możliwości uniknięcia tej opłaty.

Niestety w chwili obecnej bank nie wprowadził odpowiednich rozwiązań aby można było płacić za zakupy telefonem lub smartfonem.

Przelewy i wypłaty gotówki z Konta Praktycznego BGŻ BNP Paribas

Wypłata gotówki z konta

Możesz wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w kraju bez żadnych opłat. Kolejną zaleta banku, jest to że możesz bezpłatnie wypłacać gotówkę również w oddziałach banku. Mamy też dobrą wiadomość dla osób wypłacających środki z konta za granicą. Bank BGŻ BNP Paribas nie pobiera opłat za przewalutowanie oraz wypłaty z bankomatów zagranicznych. Sprawdzenie salda w bankomacie kosztuje każdorazowo 1,5 zł.

Przelewy

Za zwykłe przelewy wykonane samodzielnie przez Internet oraz za zlecenia stałe wykonane przez Internet bank nie pobiera opłat. Przelew ekspresowy wiąże się z opłatą 5 zł. Koszt przelewu SORBNET dla kwt poniżej miliona lub milion złotych wynosi 25 zł lub 8 zł przy kwotach przelewu wyższych niż milion złotych.

Wyciąg z konta Praktycznego w BGŻ BNP Paribas

Koszt wyciągu elektronicznego z Konta Praktycznego w BGŻ BNP Paribas wynosi 0 zł. Koszt otrzymania wyciągu papierowego to wydatek w kwocie 6 zł. Jeśli wyciąg papierowy jest jedyną forma otrzymywania wyciągu to bank nie pobiera opłaty. Zawsze możesz samodzielnie bezpłatnie wydrukować sobie potwierdzenie transakcji lub historię rachunku korzystając z dostępu do konta przez Internet.

Dostęp przez Internet do Konta Praktycznego

Każdy posiadacz konta w BGŻ BNP Paribas może zarządzać swoim rachunkiem przez wygodny panel internetowy. Z jednego miejsca możesz zarządzać wszystkimi produktami bankowymi: rachunkami, kartami, kredytami i produktami inwestycyjno-oszczędnościowymi. Panel jest intuicyjny i nie sprawia trudności nawet osobie, która po raz pierwszy korzysta z bankowości internetowej. Dostęp do panelu jest bezpłatny.

konto ror w BGŻ BNP Paribas

Wygląd aplikacji internetowej banku BGŻ BNP Paribas

Konta ROR przez internet

Dostęp do konta przez aplikację mobilną Mobile Pl@net

Aby używać aplikacji mobilnej Mobile Pl@net wystarczy wejść na GooglePlay lub AppStore (w zależności od posiadanego systemu) i pobrać aplikację mobilną. Wszystkie połączenia są szyfrowane co zapewnia bezpieczeństwo Twoich danych.

W aplikacji mobilnej możesz zapłacić rachunki przy wykorzystaniu skanera kodu QR w Twoim telefonie bez konieczności logowania się do banku. Zasięgniesz informacji na temat aktualnego kursu walut lub dowiesz się gdzie znajduje się najbliższy bankomat. Ponadto aplikacja umożliwia: otwarcie lub zamknięcie lokaty, sprawdzenie salda konta ROR, realizację przelewów krajowych, spłatę karty kredytowej, sprawdzenie usług, sprawdzenie wiadomości od banku lub otrzymanie symulacji kredytowej.

Bank BGŻ BNP Paribas umożliwia również szybkie płatności w wybranych sklepach internetowych przy pomocy usługi E-Portfel.

Dostęp do konta przez telefon

Posiadając konto w BGŻ BNP Paribas możesz również korzystać z serwisu telefonicznego, gdzie pracownik banku odpowie na Twoje pytania związane z kontem bankowym. Ponadto przez telefon możesz zarządzać niektórymi usługami dotyczącymi Twojego rachunku.

Debet w banku BGŻ BNP Paribas

Posiadając konto w BGŻ BNP Paribas możesz wnioskować o przyznanie kredytu odnawialnego (debetu). Kwota debetu może wynieść od 1000 zł do nawet 100 000 zł i podlega stałemu oprocentowaniu 10%. Oprocentowaniu podlega tylko faktycznie wykorzystana kwota limitu. Kredyt odnawialny można uzyskać już po otwarciu konta po dostarczeniu dokumentów dochodowych. Możliwe jest automatyczne odnowienie debetu po 12 miesiącach bez konieczności wnioskowania po raz kolejny i podpisywania kolejnej umowy.

Konta ROR przez internet

Najczęściej zadawane pytania na temat Konta Praktycznego w BGŻ BNP Paribas

Chcę otworzyć konto wspólnie ze swoim partnerem. Czy mogę?

Tak. Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas może być rachunkiem wspólnym kilku osób i te osoby nie muszą być z sobą spokrewnieni. Można również ustanowić pełnomocnika do konta bankowego.

Chciałabym jak najszybciej przenieść konto z innego banku do BGŻ BNP Paribas. Czy moge liczyć na pomoc banku przy załatwianiu formalności?

Tak. wystarczy udzielić bankowi pełnomocnictwa i bank pomoże przy przenoszeniu konta.

Mam już jedno konto w Banku BGŻ BNP Paribas, ale chciałbym otworzyć jeszcze jeden rachunek. Czy mogę?

W banku BGŻ BNP Paribas możesz mieć tylko jeden rachunek indywidualny. Nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć kolejny wspólny rachunek z inną osobą. Należy tylko pamiętać, że możesz posiadać tylko jedno konto wspólne z tym samym współposiadaczem.

Czy przy otwieraniu konta muszę uiścić jakąś opłatę?

Nie. Bank nie pobiera żadnych opłat przy otwarciu konta bankowego.

Wady i zalety konta w BGŻ BNP Paribas

ZaletyWady
Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatach w kraju i na świecieBrak rozwiązania pozwalającego na płatności telefonem.
Łatwość uniknięcia opłat za konto i kartęOpłata 1,5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.
Brak opłat za konto i kartę dla osób poniżej 26 roku życiaBrak możliwości uniknięcia opłaty 1 zł za naklejkę zbliżeniową ( jeśli jest dodana do konta)
Bezpłatny dostęp do konta przez Internet, telefon oraz aplikacje mobilne.
Bezpłatne przelewy przez Internet
Brak opłat za wypłtę gotówki w oddziałach banku

Konta ROR przez internet

 

 

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!