fbpx

Poniżej zamieszczamy ranking kont ROR 2017. Przy wyborze najlepszego konta ROR kierowaliśmy się przede wszystkim tym by konto było jak najtańsze w utrzymaniu oraz wygodne dla użytkownika. Przejrzeliśmy również opinie ludzi, którzy korzystają lub korzystali z danego konta bankowego. Zwróciliśmy uwagę na takie aspekty jak bezawaryjność, jakość obsługi klienta przez pracowników banku, jak szybko bank reaguje na zgłoszenia swoich klientów.

Konta ROR oferuje prawie każdy bank. Takie uslugi jak dostęp do konta przez Internet lub telefon stały się standardem. Zróżnicowane są koszty związane z prowadzeniem rachunku. Większość banków oferuje brak opłat za prowadzenie konta i wydanie oraz obsługę karty debetowej ale też większość stawia określone warunki, które należy spełnić aby konto było w 100 procentach darmowe. Warunki są różne w zależności od banku. niektóre banki żądają aby na konto były zapewniane miesięczne wpływy w określonej wysokości, inne banki chca abyśmy wykonali operacje bezgotówkowe kartą wydaną do rachunku na określoną kwotę itp. Oczywiście tych warunków nie musimy spełniać, ale wtedy bank doliczy opłatę za „utrzymanie konta”.

W naszym rankingu nie wzięliśmy pod uwagę banków spółdzielczych i SKOKów, gdyz jest ich zbyt duża ilość aby przyjrzeć się z bliska każdej ofercie.
Nie jesteśmy w stanie sprawdzić w realnie krótkim czasie ofert kilkuset podmiotów finansowych. Poza tym Banki Spóldzielcze oraz SKOKi działają przeważnie lokalnie i nie mam możliwości otwarcia w nich konta ROR przez Internet. Trzeba osobiście pofatygować się do banku.

Konta ROR – Ranking 2017

ranking konta ROR

Konto ROR w Nest Banku – pierwsze miejsce

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęło konto ROR w Nest Banku. Nest Bank wbrew pozorom nie jset nowym bankiem. Marka Nest Bank powstał z połączenia 2 marek należących do FM Bank PBP: Biz Banku i Smart Banku. Główną zaletą konta ROR oferowanego przez Nest Bank jest jego darmowość. Podczas przeszukiwania wielu ofert nie znaleźliśmy innego konta całkowicie darmowego bez żadnych warunków. Jedyne takie konto oferuje Nest Bank. Nawet gdy otworzysz konto w Nest Bank i z niego nie korzystasz, nie wykonujesz żadnych operacji na rachunki, nie płacisz kartą, nie przychodzą na rachunek żadne wpływy to i tak fakt posiadania konta nie wygeneruje żadnych kosztów!

Ważną zaletą konta ROR w Nest Bank są również darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Konto ROR w Nest bank jak na swoją darmowość oferuje nowoczesne funkcjonalności takie jak dostęp do konta przez Internet, telefon oraz przy pomocy dedykowanej aplikacji  dla urządzeń mobilnych z systemami Android oraz iOS. Dla osób lubiących załatwiać sprawy związane z kontem bezpośrednio w banku jest do dyspozycji coraz większa sieć placówek naziemnych Nest Banku.

Opinie internautów na temat konta w Nest Banku są na ogół korzystne. Użytkownicy chwalą sobie przede wzystkim bezwarunkową darmowość konta. Najczęstrzym mankamentem konta w Nest Banku wg ludzi udzielającuch opinii w Internecie jest powolny serwer przy korzystaniu z panelu internetowego. Inne niedociągnięcia wytykane w opiniach internautów to: długi czas oczekiwania na połączenie z infolinią banku oraz księgowanie wpłat i wypłat z niewielkim opóźnieniem.

Naszym subiektywnym zdaniem, biorąc pod uwagę całokształt na tle innych banków konta ROR w Nest Banku są najlepsze i w pełni zasługują na nr 1 w rankingu

Link do wniosku o konto ROR

konta ror ranking 2

Konta ROR w mBanku – drugie miejsce

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmują konta ROR w mBanku. mBank  oferuje dwa rodzaje konta ROR: rachunek eKonto Standard oraz eKonto Plus. Poniżej opiszemy obydwa rachunki.

eKonto Standard w mBanku

Otwarcie i prowadzenie eKonta standard w mBanku jest darmowe. Za wypłaty z bankomatów Planet Cash, BZ WBK i Euronet nie zapłacisz ani grosza ale tutaj pojawia się warunek. Wypłata nie może być mniejsza niż 100 zł. Jeżeli wartość wypłaty z bankomatu będzie niższa niż 100 zł to bank naliczy opłatę w wysokości  1,3 zł. Przelewy krajowe wykonane przez Internet są darmowe. Również płatności bezgotówkowe i wypłaty gotówki przy korzystaniu z usługi BLINK są za darmo. Korzystanie z karty wydanej do konta ROR jest darmowe pod warunkiem wykonania 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. W przeciwnym wypadku bank naliczy opłatę w kwocie 4 zł.

eKonto Plus w mBanku

W przypadku eKonta Plus w mBanku warunkiem braku opłaty za prowadzenie konta jest zapewnienie miesięcznych wpływów w wysokości minimum 1000 zł. Jeśli miesięczne wpływy na konto będą niższe bank naliczy opłatę w wysokości 5 złotych. Wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w polsce są darmowe pod warunkiem że wypłacamy minimum 100 zl. Przy niższych wypłatach bank naliczy opłatę w kwocie 1,3 PLN. Przelewy krajowe wykonane przez Internet są darmowe. Również płatności bezgotówkowe i wypłaty gotówki przy korzystaniu z usługi BLINK są za darmo. Korzystanie z karty wydanej do konta ROR jest darmowe pod warunkiem wykonania 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. W przeciwnym wypadku bank naliczy opłatę w kwocie 4 zł.  Darmowe są wypłaty z bankomatów za granicą jednak tutaj należy brać pod uwagę opłatę za przewalutowanie.

Bank udostepnia dostęp do konta przez Internet, telefon oraz aplikacje na urządzenia mobilne. Sprawy związane z korzystaniem z konta bankowego można załatwić również w placówkach mBanku.

Promocja  do 300 zł zwrotu za zakupy

Posiadając konto ROR w mBanku można otrzymać nawet 300 zł za zakupy (maksymalnie 50 zł miesięcznie przez 6 miesięcy). Wystarczy w każdym z 6 miesięcy:

  1. zalogować się minimum 1 raz do aplikacji mobilnej.
  2. Zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł
  3. wykonać transakcje kartą / BLIK-iem łącznie za min. 250 zł.

Promocja trwa od 01.02.2017 do 31.12.2017 r.

Bank oferuje rownież wiele dodatkowych usług dla posiadaczy konta. Możliwość skorzystania z debetu, kredytu na uproszczonych warunkach. Bardzo ciekawą opcja jest nawigacja finansowa, która pozwala sprawnie zarządzać swoimi finansami.

Naszym zdaniem warto otworzyc konto w mBanku. Największą wadą rachunku sa opłaty za kartę oraz prowadzenie rachunku w przypadku eKonta Plus, ale przy spełnieniu niewygórowanych warunków można cieszyć zię zupełnie darmowym kontem bankowym zapewniającym nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązania. Nie bez znaczenia w naszej ocenie konta jest promocja dzięki której można uzyskać aż 300 zł zwrotu za zakupy. Opinie internautów na temat konta ROR w mBanku są zróznicowane, ale przeważają pozytywne. Dużym uznaniem wśród Internautów cieszy się bezawaryjność systemów bankowych i niezawodny dostęp do zgromadzonych na rachunku środków.

Link do wniosku o konto ROR

konta ROR miejsce trzecie

Konto ROR w Millennium Bank Konto 360° – miejsce trzecie

Trzecie miejsce w naszym rankingu kont 2017 zajmuje Konto 360°  w banku Millennium. Z konta  można korzystać przez Internet, aplikację mobilną, infolinię lub w oddziale. Bank nie pobiera oplat za prowadzenie konta oraz obslugę karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pod warunkiem  zapewnienia min. 1000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta/ BLIKIEM w miesiącu. W przeciwnym wypadku bank naliczy opłatę 8 zł za prowadzenie konta 9 zł za obslugę karty. W przypadku nie spełnienia w/w warunków koszt wypłat z bankomatów wyniesie 1 zł BZ WBK, Cash4you, 5 zł pozostałe. Przelewy wykonywane przez Internet są bezplatne.

Na uwage zasługje promocja dzięki której moża otrzymać od banku 360 zł. Promocja trwa do 31.01.2018 r. Poniżej przedstawiamy szczeóły promocji.

Jak to działa?

  1. Otwórz Konto 360°
  2. Zaloguj się do aplikacji mobilnej
  3. Płać kartą do konta i BLIKIEM

Jak zdobywasz premię?

Otrzymujesz zwrot 2% płatności kartą (do 30 zł miesięcznie) i 5% płatności BLIKIEM (również do 30 zł miesięcznie). Możesz zyskać aż 60 zł premii przez 6 miesięcy!

Link do wniosku o konto ROR

 

 

 

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!