fbpx
konto z rachunkiem VAT

Najlepsze konta firmowe z rachunkiem VAT

Otwierając konto firmowe otrzymasz od banku do dyspozycji dodatkowe konto przeznaczone tylko i wyłącznie do przyjmowania podatku VAT. Twój kontrahent podczas wykonywania płatności na konto Twojej firmy ma możliwość wyboru czy zapłaty dokona jednym zwykłym przelewem czy płatność zostanie podzielona na należność za towar lub usługę oraz podatek VAT. Nie musi on dokonywać fizycznie 2 przelewów. Wystarczy że w formatce przelewu zaznaczy split payment a płatność zostanie automatycznie podzielona.

Ile kosztuje prowadzenie rachunku VAT?

Rachunek VAT jest dostępny wraz z każdym kontem firmowym a banki nie pobierają za jego prowadzenie prowizji i opłat.

Gdzie założyć konto z rachunkiem VAT?

Rachunek VAT jest udostępniany obligatoryjnie do każdego konta firmowego. Poniżej prezentujemy kilka rachunków firmowych, które otworzysz od razu przez internet.

Konto firmowe w Nest Bank

Większość przedsiębiorców nie lubi wydawać swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Skoro zaliczasz się do tej grupy to wybór konta firmowego w Nest Banku będzie strzałem w dziesiątkę. Tutaj wszystkie podstawowe usługi takie jak: prowadzenie konta, wydanie i obsługę karty debetowej, standardowe przelewy, wypłaty ze wszystkich bankomatów otrzymasz za darmo.  

W innych bankach aby uniknąć opłat musisz wykonać na koncie bankowym określoną przez bank aktywność. Nest Bank nie stawia przed Tobą żadnych warunków. Nawet jak nie będziesz aktywnie korzystał z konta bankowego nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli potrzebujesz terminala do płatności kartą to wraz ze złożeniem wniosku o konto firmowe możesz równocześnie zawnioskować o dzierżawę terminala na preferencyjnych warunkach.

Tak, chcę otworzyć darmowe konto firmowe w Nest Bank!

Konto dla firm w Idea Bank

Jeśli masz zamiar aktywnie korzystać z konta firmowego, bankowości internetowej i czasem płacić bezgotówkowo kartą wydaną do rachunku firmowego to dobrym wyborem może okazać się Idea Bank. Tutaj co prawda bank nalicza niewielkie opłaty związane z kontem bankowym, ale jeśli aktywnie korzystasz z rachunku to możesz tych opłat uniknąć. Dodatkowo przy małym wysiłku otrzymasz od banku 600 zł premii.  Za prawie każdą aktywność bank nalicza Ci premię. Maksymalna kwota premii jaka jest do otrzymania to 50 zł/miesięcznie przez pierwsze 12 miesięcy. Ponadto nie musisz szukać programu do wystawiania faktur. Odpowiednie narzędzie do wystawiania faktur z dowolnego miejsca otrzymasz od Idea Banku za darmo.

Tak, chcę otworzyć konto w Idea Banku!

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!