fbpx
Konto dla przedsiębiorcy

Najlepsze konto dla przedsiębiorców

Jeśli prowadzisz lub masz zamiar prowadzić firmę to zastanawiasz się jakie jest najlepsze konto dla przedsiębiorcy. Na tak postawione pytanie jest bardzo trudno odpowiedzieć gdyż każdy przedsiębiorca będzie miał inne potrzeby i oczekiwania wobec konta bankowego. Najlepsze konto bankowe to takie które zapewnia przedsiębiorcy usługi takie jakie są potrzebne dla jego firmy nie generując przy tym wysokich kosztów.

Czy przedsiębiorca musi mieć konto firmowe?

Prawo nie wymaga od przedsiębiorcy posiadania rachunku firmowego, ale oddzielenie firmowych pieniędzy od prywatnych jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Ponadto obecne rozwiązania prawne takie jak np split payment powodują, że niektóre firmy bez konta firmowego nie są w stanie funkcjonować. Załóżmy, że twój kontrahent wyśle do ciebie przelew w modelu podzielonej płatności. Jeżeli posiadasz konto prywatne to bank zwróci taki przelew do nadawcy.  W koncie prywatnym bank nie udostępnia oddzielnego konta do VAT. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt: Czy konto prywatne może być rachunkiem firmowym?

Czy istnieją darmowe konta dla przedsiębiorcy?

Przedsiębiorcy nie lubią niepotrzebnie wydawać pieniędzy. Skoro coś może być za darmo to po co za to płacić? Z pewnością zastanawiasz się czy konto dla przedsiębiorcy może być prowadzone bezpłatnie? Nie jest łatwo wyszukać bank, który nie będzie pobierał żadnych opłat za konto firmowe. Jeżeli nie chcesz ponosić kosztów związanych z utrzymaniem konta firmowego to polecamy założenie rachunku dla firmy w Nest Banku.

W Nest Banku za darmo!

Otwierając konto dla swojej firmy w Nest Banku nic nie płacisz za otwarcie i prowadzenie konta. Kartę do konta otrzymujesz za darmo i nie ponosisz żadnej miesięcznej opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach. Otrzymujesz bezpłatny dostęp do bankowości elektronicznej z której możesz samodzielnie wykonywać przelewy zwykłe za darmo. Jest kontem idealnym dla przedsiębiorców którzy szukają darmowego konta dla swojej firmy i cenią sobie wygodę.

Kliknij tutaj i otwórz konto firmowe w Nest Bank przez internet!

Z kontem dla przedsiębiorców w Santander możesz zgarnąć nawet 900 zł

Przedsiębiorcy lubią zarabiać. Przecież głównym założeniem firmy oprócz innych bardziej „duchowych” wartości jest zarabianie pieniędzy. Dlaczego więc, nie zarabiać na posiadaniu konta bankowego i spełnianiu niezbyt wygórowanych warunków. Decydując się na otwarcie konta firmowego w Santander masz do zgarnięcia nawet 900 zł. Szczegółowe warunki znajdziesz w artykule pt:  „Załóż konto dla Firmy w Santander i zgarnij nawet 900 złotych.”

Kliknij tutaj i otwórz konto firmowe w Santander online!

W mBanku możesz dostać 100 zł i terminal płatniczy przez 18 miesięcy za darmo

Wielu przedsiębiorców otwiera konto dla swojej firmy w mBanku. Za pierwszy przelew do ZUS w kwocie nie mniejszej niż 250 zł oraz jedną płatność bezgotówkową kartą bank zwraca na konto firmowe 100 zł. Kolejną zaletą cenioną przez przedsiębiorców jest fakt, że można otrzymać od mBanku terminal płatniczy i przez pierwsze 18 miesięcy można z niego korzystać bez żadnych opłat. Ta opcja jest bardzo wygodna szczególnie dla nowych dopiero rozwijających się firm.

Kliknij tutaj i otwórz konto firmowe w mBanku przez Internet!

Idea Bank daje przedsiębiorcom nawet 600 zł na konto firmowe

W promocji „Premiowanie za bankowanie” możesz otrzymać nawet 600 zł. Dodatkową zaletą jest to, że bank nie nalicza opłat za prowadzenie konta dla dla firmy przez pierwsze 24 miesiące od otworzenia rachunku.

Kliknij tutaj i otwórz konto firmowe w Idea Banku online!

Powyżej zaprezentowaliśmy konta dla przedsiębiorców które naszym zdaniem są bardzo atrakcyjne oraz tanie w utrzymaniu. Niezależnie od tego czy szukasz konta dla nowej firmy czy chcesz przenieść swoje konto firmowe na pewno wśród powyższych rachunków znajdziesz najlepsze rozwiązanie.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!