fbpx
konto do 26 lat

Wybierz najlepsze konto dla osób do 26 roku życia!

Jeżeli masz mniej niż 26 lat to możesz założyć konto młodzieżowe. W wielu bankach 26 rok życia to wiek graniczny do którego można ten rodzaj konta otworzyć. Konta przeznaczone dla młodzieży są zazwyczaj tańsze w utrzymaniu, a warunki które należy spełnić aby rachunek był darmowy są łatwiejsze do spełnienia niż w przypadku pozostałych kont. Poniżej zaprezentujemy najpopularniejsze konta przeznaczone dla osób do 26 roku życia.

Konto młodzieżowe w ING

ING Bank Śląski dla osób w wieku 18-26 lat przygotował Konto Mobi z Moim ING. Największą zaleta tego konta jest brak opłat.

Za otwarcie i prowadzenie konta bank nie pobiera żadnej opłaty. Karta wielowalutowa jest wydawana za darmo i bank nie nalicza żadnych opłat za jej obsługę. Darmowe są również przelewy zwykłe, które zostaną wykonane samodzielnie przez Internet lub aplikację mobilną banku. Bank nie nalicza również żadnej prowizji za wypłaty z bankomatów BLIK-iem. Ponadto można otrzymać za darmo naklejkę zbliżeniową. Jeśli chcesz wpłacić pieniądze na swoje konto za pośrednictwem wpłatomatu to ING Bank Śląski nie naliczy z tego tytułu żadnych kosztów.

Jeśli nie ukończyłeś jeszcze 26 roku życia to wybór konta w ING Bank Śląski na pewno okaże się dobrym rozwiązaniem. Konto Mobi z Moim ING możesz otworzyć przez Internet. Wystarczy, że klikniesz poniżej w przycisk „Złóż wniosek” a zostaniesz przeniesiony na stronę banku, gdzie po uzupełnieniu danych wyślesz wniosek o założenie konta. Umowę możesz podpisać nie wychodząc z domu. Bank zadba o to aby dostarczył ją do Ciebie kurier, a Ty nie poniesiesz z tego tytułu żadnych kosztów.

 

Konto młodzieżowe w PKO BP

Konta dla młodych w PKO BP są przeznaczone dla osób w wieku od 18 do 26 roku życia. Założenie i prowadzenie tego konta jest bezwarunkowo darmowe. Wydanie i obsługa karty kosztuje 1 lub 5 zł miesięcznie. Tej opłaty można uniknąć wykonując w danym miesiącu minimum 5 transakcji bezgotówkowych przy pomocy karty, która została wydana do konta. Posiadając Konto dla Młodych w PKO BP możesz bezpłatne wybierać gotówkę nie tylko w polskich bankomatach, ale również na całym świecie. Darmowe są przelewy zwykłe wykonane samodzielnie z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

Aby założyć Konto dla Młodych w PKO BP wystarczy złożyć internetowy wniosek. Umowę można podpisać u kuriera który bezpłatnie ją dostarczy do domu.

 

Konto dla młodych w mBanku

W mBanku konto młodzieżowe mogą otworzyć osoby pomiędzy 13 a 26 rokiem życia.  Opłaty związane z utrzymaniem konta bankowego zmieniają się wraz z wiekiem posiadacza rachunku.

Wiek 13-20 lat

Wszystkie podstawowe usługi związane z utrzymaniem konta bankowego są za darmo. Darmowe jest otwarcie i prowadzenie konta, obsługa karty, wypłaty z bankomatów w Polsce przy pomocy karty i BLIK-a oraz przelewy zwykłe samodzielnie wykonane przez bankowość internetową lub aplikację mobilną.

Wiek 20-24 lat

Bezwarunkowo darmowe jest prowadzenie konta, wypłaty BLIK-iem z bankomatów oraz przelewy zwykłe samodzielnie wykonane przez bankowość internetową lub aplikację mobilną. Miesięczna opłata za kartę wynosi 4 zł, ale można jej uniknąć płacąc karta w danym miesiącu minimum 5 razy.  Wypłaty z bankomatu przy pomocy karty są darmowe pod warunkiem, że kwota wypłaty nie wyniesie mniej niż 50 zł. W przeciwnym wypadku bank naliczy opłatę 1,3 zł.

Wiek powyżej 24 lat

Opłata za prowadzenie konta wynosi 5 zł miesięcznie, ale można jej uniknąć zapewniając na konto miesięczne wpływy w kwocie nie mniejszej niż 1000 zł. Opłata za kartę wynosi 4 zł miesięcznie ale można jej uniknąć płacąc przy pomocy karty minimum 5 razy w danym miesiącu. Wypłaty z bankomatu przy pomocy karty są darmowe pod warunkiem, że kwota wypłaty nie wyniesie mniej niż 100 zł. W przeciwnym wypadku bank naliczy opłatę 1,3 zł.  Bezwarunkowo darmowe są wypłaty z bankomatu BLIK-iem oraz przelewy zwykłe samodzielnie wykonane przez bankowość internetową lub aplikację mobilną.

Konto dla młodych w mBanku możesz założyć przez internet klikając w przycisk „Złóż wniosek”, który znajduje się poniżej. Umowę bezpłatnie dostarczy firma kurierska bezpośrednio do Ciebie.

 

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!