mBank czy PKO

Gdzie założyć konto dla młodych? mBank czy PKO – co wybrać?

Chcesz otworzyć konto dla młodych ale nie wiesz czy zdecydować się na ofertę PKO BP S.A. czy mBank? Postaramy się porównać te dwa konta aby pomóc Ci dokonać wyboru.

Kto może otworzyć konto dla młodych?

PKO BP

W PKO BP konto dla młodych mogą otworzyć osoby w wieku 18-26 lat.

mBank

W mBanku konto dla młodych mogą otworzyć osoby w wieku 13-26 lat. Oczywiście w przypadku osób niepełnoletnich konieczna będzie zgoda rodziców.

Opłaty za prowadzenie konta dla młodych

Konto dla młodych w PKO BP SA

PKO BP nie pobiera za prowadzenie konta żadnej opłaty i nie stawia przy tym żadnych warunków.

Konto dla młodych w mBanku

mBank nie pobiera żadnej opłaty bez stawiania warunków od osób w wieku 13 do 24 lat. Osoby starsze aby uniknąć opłaty w kwocie 5 zł miesięcznie muszą zapewnić w danym miesiącu wpływy na konto nie mniejsze niż 1000 zł.

Opłata za obsługę karty w koncie dla młodych – gdzie taniej w PKO BP czy mBank?

Konto dla młodych w PKO BP

Bank PKO nie pobiera miesięcznej opłaty za kartę pod warunkiem że posiadacz konta wykona w danym miesiącu minimum 5 transakcji bezgotówkowych. W przeciwnym wypadku opłata za kartę wyniesie 1-5 zł w zależności od liczby przeprowadzonych transakcji.

Konto dla młodych w mBank

mBank nie pobiera miesięcznej opłaty za kartę od osób w wieku 13-20 lat. Starsze osoby aby uniknąć pobrania miesięcznej opłaty za kartę w kwocie 4 zł muszą w danym miesiącu wykonać minimum 5 operacji bezgotówkowych.

Wypłaty z bankomatów

Konto dla młodych w PKO BP

PKO zapewnia darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie. 

Konto dla młodych w mBanku

W mBanku darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce mają osoby w wieku 13-20 lat. Posiadacze konta w wieku 21-24 lat aby uniknąć opłaty za wypłatę gotówki 1,3 zł muszą wypłacać co najmniej 50 zł, a osoby w wieku 25 lat i więcej muszą wypłacić co najmniej 100 zł aby uniknąć tej opłaty.

Zarówno w mBanku jak i PKO BP:

  • przelewy zwykłe wykonane samodzielnie z bankowości internetowej są darmowe
  • otrzymujesz darmowy dostęp do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej

Nasza subiektywna opinia

Obydwa konta dla młodych są podobne pod względem kosztów i oferowanych usług. W naszej ocenie konto dla młodych w PKO jest nieco lepsze od oferty mBanku. Głównym argumentem jakim się kierowaliśmy to darmowe bankomaty nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Cennik mBanku jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów jest trochę bardziej skomplikowany. Mając konto dla młodych w PKO nie musisz myśleć jaką kwotę i z jakiego bankomatu wybierasz, gdyż wszystkie są darmowe.

 

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!