Jakie konto dla cudzoziemca?

Czy obcokrajowiec może założyć konto w polskim banku?

Wielu obcokrajowców pracuje lub uczy się w Polsce. Posiadanie konta w polskim banku na pewno znacznie ułatwiłoby im życie. Czy zatem obcokrajowiec może założyć konto w polskim banku? Oczywiście, że może. Niektóre banki przygotowały nawet specjalną ofertę dla obcokrajowców i specjalne udogodnienia przy otwieraniu konta. O ile obywatelowi Polski bank otworzy konto na podstawie okazania samego Dowodu Osobistego to od obcokrajowca banki mogą wymagać nieco więcej dokumentów np. paszportu i karty pobytu. Rezydenci, czyli obcokrajowcy zamieszkujący na terenie polski mają trochę łatwiej. Niektóre banki odmawiają otwarcia konta nierezydentowi czyli obcokrajowcowi, który nie zamieszkuje na terenie Polski.

Wybrane przez nas konta bankowe dla cudzoziemców

Poniżej zamieszczamy specjalnie dedykowaną ofertę kont dla obcokrajowców przygotowaną przez Getin Bank i PKO BP. Cudzoziemiec otwierający konto w jednym z poniższych banków może liczyć na atrakcyjne naszym zdaniem warunki prowadzenia konta oraz niskie opłaty związane z jego utrzymaniem. Getin bank skierował swoją ofertę w stronę Ukraińców zapewniając nawet infolinię i dokumenty w języku ukraińskim. Aby konto w Getin Banku było darmowe wystarczy przynajmniej w każdym miesiącu wykonać przynajmniej jedną operację kartą.

Otwórz konto dla obcokrajowców w PKO BP

Jakich dokumentów wymaga bank przy otwieraniu konta przez cudzoziemca?

W zdecydowanej większości banków do otwarcia konta przez cudzoziemca potrzebny jest Paszport oraz karta pobytu. Nieliczne banki, żądają innych dokumentów np. Dowodu Osobistego.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!