fbpx
konto przez Internet

Konto w Inteligo otworzysz tylko przez Internet!

Konta Inteligo są obsługiwane przez PKO BP. Przeznaczone są głównie dla osób aktywnie korzystających z bankowości internetowej i ceniących sobie nieskomplikowany cennik za usługi związane z prowadzeniem konta ROR. Warto wspomnieć, że Inteligo było jednym z pierwszych (zaraz po mBanku) banków, które oferowało dostęp do konta przez Internet. Dzisiaj bankowość internetową oferują prawie wszystkie banki, więc sprawdźmy co jeszcze możemy otrzymać otwierając konto Inteligo.

Ile kosztuje konto Inteligo?

Opłaty związane z utrzymaniem rachunku Inteligo nie są wygórowane. Prowadzenie konta jest darmowe. Przelewy zwykłe wykonywane samodzielnie poprzez bankowość internetową również nie generują żadnych opłat. Opłata za obsługę karty płatniczej wynosi 4 zł miesięcznie, ale bardzo łatwo można tej opłaty uniknąć. Wystarczy wykonać płatności bezgotówkowe na kwotę minimum 100 zł w ciągu danego miesiąca, a bank odstąpi od naliczenia tej opłaty. Wypłaty z bankomatów należących do PKO BP oraz BZ WBK są darmowe. Za wypłatę gotówki w pozostałych bankomatach bank naliczy opłatę w wysokości 5 złotych. Opłata za wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów wynosi 3% wypłacanej kwoty jednak nie mniej niż 10 zł.

Konto otwierane przez Internet

Konto Inteligo można założyć wyłącznie przez Internet. Pomimo tego, że konta należą do PKO BP to nie ma możliwości założenia konta Inteligo w placówkach tego banku.

Wady i zalety konta Inteligo

Zalety

  • Darmowe otwarcie konta
  • Darmowe przelewy wykonywane samodzielnie przez Internet
  • Możliwość uniknięcia opłaty za obsługę karty płatniczej
  • Dostęp do konta poprzez bankowość internetową oraz aplikację mobilną

Wady

  • Brak możliwości uniknięcia opłaty za wypłaty z innych bankomatów niż PKO BP i BZ WBK
  • Możliwość założenia konta wyłącznie drogą internetową
  • Wysokie koszty wypłaty gotówki z bankomatów za granicą

Jak założyć konto Inteligo?

Tak jak już pisaliśmy konto Inteligo można założyć wyłącznie przez Internet. Poniżej znajduje się przycisk „Złóż wniosek”, który przeniesie Cię bezpośrednio na stronę banku z wnioskiem o założenie konta. Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku skontaktuje się z Tobą telefonicznie przedstawiciel banku, który potwierdzi Twoje dane i wyśle kuriera z umową. Przyjazd kuriera jest v=całkowicie bezpłatny.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!