Jak założyć konto w ING Bank Śląski

Źródło: ING Bank Śląski

Znajomy mnie kiedyś zapytał jak założyć konto w ING Banku Śląskim. Oczywiście wiedział o tym, że może załatwić to bezpośrednio w placówce banku, ale do najbliższej placówki miał ok. 50 kilometrów. Zależało mu na założeniu konta właśnie w tym banku, bo jego pracodawca właśnie z konta w ING Banku Śląskim przelewał wynagrodzenia. Gdyby mój znajomy otworzył konto w innym banku to dłużej musiałby czekać na zaksięgowanie wynagrodzenia na swoim koncie. Mając konto w ING będzie mógł otrzymywać wynagrodzenie prawie w czasie rzeczywistym.

Jako, że mój znajomy nie chciał tracić czasu i pokonywać w obie strony 100 kilometrów doradziłem mu założenie konta przez Internet. Szybko wypełnił internetowy wniosek. Jako, że miał już konto w innym banku to swoją tożsamość potwierdził przelewem weryfikacyjnym, więc nawet nie musiał czekać na wizytę kuriera z umową. Następnego dnia jego konto było już aktywne. Pozostało jedynie zaczekać kilka dni na  otrzymanie przesyłki z karta debetową i mógł już cieszyć się w pełni funkcjonalnym kontem bankowym.

 

Jak założyć konto w ING Banku Śląskim przez Internet?

Poniżej opiszę szczegółowo w jaki sposób można założyć konto w ING Banku Śląskim online. Przede wszystkim trzeba wypełnić i wysłać elektroniczny wniosek na stronie banku który znajduje się tutaj. Warto sobie wcześniej przygotować Dowód Osobisty gdyż niektóre dane znajdujące się w Dowodzie, będzie trzeba wpisać w internetowym wniosku.

Umowę o prowadzenie konta w ING Bank Śląski można zawrzeć na 2 sposoby.

Konto zakładane przy pomocy przelewu weryfikacyjnego

Jeżeli posiadasz już aktywne konto w innym banku (które nie było otwierane przy pomocy przelewu weryfikacyjnego) to możesz zawrzeć umowę o prowadzenie konta z ING Bankiem Śląskim elektronicznie. Wystarczy wybrać taką opcję podczas składania wniosku, następnie przelać minimum 1 grosz na z obecnego konta na podane przez ING Bank Śląski konto. Po otrzymaniu przelewu pracownik banku porówna dane na przelewie przychodzącym z danymi, które podałeś we wniosku i jeśli wszystko się będzie zgadzać to rachunek zostanie aktywowany. Umowa zostanie wysłana drogą mailową.

Konto zakładane przy pomocy kuriera

Inną opcją na otwarcie konta w ING Banku Śląskim jest podpisanie umowy u kuriera. Po wysłaniu przez Ciebie elektronicznego wniosku, który znajduje się tutaj bank wyśle do Ciebie kuriera z umową do podpisania. Podpisujesz umowę przy kurierze i jeden egzemplarz zostaje u ciebie a drugi jest dostarczany przez firmę kurierską do banku. Gdy bank otrzyma swój egzemplarz umowy to Twoje nowe konto zostanie aktywowane. Warto dodać że koszty wizyty kuriera pokrywa w całości bank i Ty nie ponosisz z tego tytułu żadnych opłat.

Więcej informacji na temat konta w ING Banku Śląskim

Zakładając konto w ING Banku Śląskim zyskujesz bezpłatny dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Dzięki temu możesz mieć pod kontrolą swoje finanse w dowolnym miejscu na Świecie. Przelewy zwykłe, które wykonasz samodzielnie z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej są darmowe.  Za otwarcie i prowadzenie konta ING Bank Śląski nie pobierz żadnej opłaty. Wystarczy dokonać płatności bezgotówkowych przy pomocy karty na kwotę minimum 300 zł miesięcznie aby bank nie naliczył żadnej opłaty za jej obsługę. Wypłaty z bankomatów należących do ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash są za darmo. Ponadto bank bardzo często organizuje atrakcyjne promocje dla nowych klientów.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!