Nowe konta w BGŻ BNP Paribas

konta w BGŻ BNP Paribas

Centrala BGŻ BNP Paribas Źródło: strona internetowa banku

Od 22 Maja bank BGŻ BNP Paribas wprowadza 2 nowe konta: Konto Optymalne oraz Konto Maksymalne, które zastąpią obecne w tej chwili na rynku Konto Praktyczne Oraz Plan aktywny. Postanowiliśmy sprawdzić czy będą zmiany w opłatach czy zmieni się jedynie nazwa tych kont. Poniżej porównamy stare i nowe konta w BGŻ BNP Paribas.

Konto Praktyczne zostanie zastąpione przez Konto Optymalne.

Porównajmy koszty obydwu kont. Opłata za prowadzenie rachunku w Koncie Praktycznym wynosiła 10 zł. Przy miesięcznym wpływie zewnętrznym na kwotę nie mniejszą niż 1000 zł opłata nie nie była naliczana. Prowadzenie Konta Optymalnego będzie bezwarunkowo darmowe. W Koncie Praktycznym aby uniknąć opłaty za kartę trzeba było w danym miesiącu wykonać płatności kartą na kwotę min. 300 zł. W koncie Optymalnym karta będzie darmowa, bez żadnych warunków. Zasadnicza zmiana nastąpi przy wypłatach z bankomatu. W Koncie Praktycznym można było wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za darmo. W dodatku bank nie naliczał opłaty za przewalutowanie w przypadku wypłat w zagranicznych bankomatach. W Koncie optymalnym darmowe będą tylko wypłaty w bankomatach należących do BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash.

Plan Aktywny zostanie zastąpiony przez Konto Maksymalne

W Planie Aktywnym jeżeli średnie saldo na koncie nie wynosiło 9000 zł bank naliczał opłatę miesięczną za prowadzenie konta w kwocie 25 zł.W Koncie maksymalnym prowadzenie rachunku będzie bezwarunkowo za darmo. Karta wydana do Planu Aktywnego była darmowa. W przypadku Konta Maksymalnego aby uniknąć opłaty za kartę należy w danym miesiącu dokonać płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł.  W Planie Aktywnym wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie były darmowe. Na tym polu nie będzie żadnych zmian. Posiadacze Konta Maksymalnego również będą mogli cieszyć się darmowymi wypłatami w krajowych i zagranicznych bankomatach.

Ciężko stwierdzić czy nowe konta w BGŻ BNP Paribas spotkają się z entuzjazmem klientów. Na pewno część klientów banku ucieszy się ze zmiany, a inni będą niezadowoleni. Wszystko zależy od tego z jakich usług korzystamy najczęściej. To jeszcze nie wszystkie zmiany jakie zamierza wprowadzić BGŻ BNP Paribas. Od 21 lipca bank planuje podwyżki. O tym napiszemy wkrótce.