fbpx

Jeżeli bank nam każe płacić za wybranie gotówki w bankomacie to to staramy się jak najrzadziej wybierać gotówkę tym kanałem. Faktury opłacamy przelewem, za zakupy płacimy kartą a gotówkę wybieramy tylko w ostateczności. Jednak są sytuacje kiedy możemy zapłacić tylko gotówką. Warto o tym pomyśleć jeszcze przed otwarciem konta bankowego. Wybierzmy konto w banku, który zapewnia darmowe wypłaty z bankomatów. Większość banków wypłaty z „własnych” bankomatów zapewnia za darmo. Ale jeśli możesz wybrać bez opłat pieniądze tylko z bankomatu „własnego” danego banku to może dojść do sytuacji w której stoisz koło bankomatu i nie wybierzesz pieniędzy bo to nie Twój bank tylko jeździsz po całym mieście aby znaleźć „maszynę” z logo Twojego banku. Tracisz wtedy czas a czasem nawet i nerwy. Istnieją banki, oferujące konta w których wszystkie bankomaty masz darmowe.  Pomyśl ile zaoszczędzisz czasu mogąc wybrać gotówkę w każdym bankomacie.

Pewno nie wiesz który bank pozwala na darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach. Poniżej zamieszczamy zestawienie kont z darmowymi bankomatami. Oprócz tego zamieszczamy informacje na temat opłat za prowadzenie konta i obsługę karty, abyś mógł wybrać najbardziej korzystne dla siebie rozwiązanie.

Nazwa bankuDarmowe bankomaty w krajuDarmowe bankomaty za granicąOpłata za prowadzenie konta i kartę 
Nest BankTAKTAK
Bank pobierze prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wypłacanej kwoty.
0 złOtwórz konto online!
BGŻ BNP ParibasTAKTAK
Brak opłaty za przewalutowanie.
10 zł /mies. za prowadzenie rachunku. Opłaty możesz unikąć jeśli w danym miesiącu rozliczeniowym zapewnisz wpływ zewnętrzny w kwocie min. 1000 zł.
7 zł/m-c za kartę. Opłaty można uniknąć jeśli w danym miesiącu dokonasz płatności kartą w sumie za min. 300 zł
Otwórz konto online!
PKO BPTAKTAK17,90 zł /m-c za prowadzenie konta
0 zł opłaty za kartę
Otwórz konto online!
mBank
eKonto Plus
TAK UWAGA: Bezpłatne są tylko wypłaty gotówki w kwocie 100 zł lub wyższej!TAK Dla kart Visa: przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji.
Dla kart MasterCard: w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji
bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.
5 zł/m-c za prowadzenie rachunku. Opłaty można uniknąć gdy konto zostanie zasilone przelewami zewnętrznym w nanym miesiącu na kwote nie niższą niż 1000 zł
4 zł/ m-c - opłata za kartę. Opłaty można uniknąć dokonując w danym miesiącu minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą.
Otwórz konto online!

Do powyższego zestawienia wybraliśmy najbardziej popularne konta  wśród użytkowników naszego serwisu. W tabeli zostały uwzględnione koszty wypłat z „obcych” bankomatów. Na uwagę zasługuje Nest Bank, który jak widać w tabeli nie tylko nie pobiera opłat za bankomaty, ale również oferuje prowadzenie konta i obsługę karty za darmo. Jedynym minusem Nest Banku jest prowizja za przewalutowanie w zagranicznych bankomatach. Jeśli często korzystasz z zagranicznych bankomatów sprawdź ofertę konta walutowego w Nest Bank.

ciekawie wygląda również oferta BGŻ BNP Paribas. Opłaty za prowadzenie rachunku  i kartę można łatwo uniknąć i już można cieszyć się darmowymi bankomatami w kraju i za granicą. Również PKO BP  sprostało naszym wymaganiom w zakresie darmowych wypłat, ale tutaj już nie da się uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku i miesięczne koszty z tego tytułu wyniosą 17,90 zł miesięcznie.


Taxi Poznan