Credit Agricole odświeża ofertę kont ROR

konta ROR w Credit Agricole

Żródło: strona internetowa banku Credit Agricole

Od 11 kwiernia 2018 roku Bank Credit Agricole wprowadził nową odsłonę kont osobistych. Nowa oferta kont bankowych ma przede wszystkim zadowolić młodych użytkowników bankowości. W związku z tym Credit Agricole wprowadził do swoich kont szereg nowoczesnych rozwiązań takich jak płatności BLIK-iem i przelewy natychmiastowe. Do każdego konta będzie wydawana karta wielowalutowa zapewniająca wygodną obsługę również kont prowadzonych w walutach obcych. 

Cztery warianty konta ROR

Bank Credit Agricole wprowadził cztery warianty konta ROR: Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie MOVE, Konto dla Ciebie GO oraz Konto dla Ciebie VIP. Sprawdźmy jak wyglądają opłaty za poszczególne konta i czy jest możliwość ich uniknięcia.

Konto dla Ciebie

Opłata za prowadzenie konta wynosi 7 zł, opłata za obsługę karty debetowej 9 zł oraz za wypłaty z bankomatów krajowych 5 zł. Powyższych opłat można bardzo łatwo uniknąć. Aby konto było darmowe należy w danym miesiącu zapewnić wpływ na konto w kwocie nie mniejszej niż 1000 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub BLIK-iem.

Konto Dla Ciebie MOVE (konto dla młodzieży w wieku 18-27 lat)

W przypadku konta dla Ciebie MOVE bank nalicza opłatę za prowadzenie konta w kwocie 3 zł oraz za wypłaty z krajowych bankomatów 3 zł. Obsługa karty debetowej wydanej do rachunku jest bezwarunkowo darmowa. Tutaj również można bardzo łatwo uniknąć opisanych powyżej opłat. Wystarczy wykonać 1 płatność w miesiącu przy pomocy karty lub BLIK-iem. Po spełnieniu tego prostego warunku konto będzie darmowe.

Konto dla Ciebie GO ( dla osób w wieku 13-18 lat)

W przypadku tego konta bank nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej. Za wypłaty z krajowych bankomatów bank naliczy opłatę w kwocie 3 zł. Podobnie jak przy koncie MOVE wystarczy przynajmniej jedna płatność kartą lub BLIK-iem aby tejże opłaty uniknąć i cieszyć się darmowym kontem i darmowymi bankomatami w kraju.

Konto dla Ciebie VIP

Opłata za prowadzenie Konta dla Ciebie VIP wynosi 30 zł. Obsługa karty oraz wypłaty z krajowych bankomatów są bezwarunkowo darmowe. Aby uniknąć naliczenia opłaty za prowadzenie rachunku należy zapewnić miesięczny wpływ na konto w kwocie min. 10 000 zł lub mieć w banku zgromadzone środki w kwocie min. 200 000. Tak więc ten rachunek będzie odpowiedni dla zamożnych klientów.

W chwili obecnej posiadacze kont w Credit Agricole otrzymują dostęp do BLIK-a ale istnieje spora szansa, że bank w niedługim czasie poszerzy gamę płatności mobilnych o Google (Google Pay) lub Apple (Apple Pay).

Spersonalizowane karty płatnicze

Posiadając konto w Credit Agricole będzie można skorzystać ze spersonalizowanej karty płatniczej. W chwili obecnej bank udostępnia do wyboru 50 wzorów karty. Wkrótce zostanie wprowadzona możliwość umieszczenie na karcie własnej grafiku. niestety spersonalizowana karta płatnicza wiąże się z jednorazową opłatą 15 zł lub 10 zł w przypadku posiadaczy konta, którzy nie ukończyli jeszcze 27 roku życia.

Credit Agricole nagrodzi klientów, którzy przeniosą konto z innego banku.

Klienci, którzy zdecydują się przenieść konto z innego banku do Credit Agricole mogą otrzymać nawet 300 zł nagrody w postaci dokładani 50% wartości środków, które trafiają do tzw. skarbonki CAsave. Bank będzie dopłacał 50% trafiających do CAsave maksymalnie przez 12 miesięcy a maksymalna kwota nagrody nie może przekroczyć 300 zł.

Do wyboru są również inne nagrody takie jak 200 zł premii gotówkowej (zależnej od wpływów na rachunek) lub 300 zł w postaci zwrotu za zakupu, które zostały opłacone kartą.

Oprócz zalet opisanych powyżej w ofercie banku można znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie i konto oszczędnościowe.

Klienci, którzy są już posiadaczami konta w Credit Agricole będą mogli bez żadnych kosztów przekształcić swój dotychczasowy rachunek w Konto dla Ciebie.