Płatności zegarkiem

Klienci BZ WBK mogą płacić za zakupy zegarkiem!

Płatności za zakupy przy pomocy smartfonu są w Polsce coraz bardziej popularne. Ale czy można więc zapłacić za zakupy zegarkiem? Złotym Rolex-em na pewno się to nie uda  (chyba że wcześniej komuś go sprzedasz).  Jednak gdy masz odpowiedni zegarek i konto w odpowiednim banku to jak najbardziej takie płatności są możliwe do wykonania. Od 14 marca 2018 r Bank Zachodni WBK wspólnie z Garmin i Mastercard uruchomili płatności zbliżeniowe zegarkiem z funkcją Garmin Pay.

Jeśli jesteś klientem BZ WBK,  posiadasz kartę MasterCard  i dodatkowo wyposażysz się SmartWatch z zainstalowaną aplikacją Garmin Pay to bez problemu zapłacisz za zakupy w każdym punkcie realizującym płatności zbliżeniowe. Nie musisz mieć przy sobie karty i portfela. Wystarczy zegarek.

Jak płacić za zakupy zegarkiem?

Aby mieć możliwość dokonywania płatności przy pomocy zegarka należy:

  • zainstalować w swoim smartfonie aplikację Garmin Connect Mobile
  • zsynchronizować zegarek z aplikacją
  • dodać kartę płatniczą BZ WBK MasterCard do aplikacji Garmin Connect Mobile

Podczas płatności w sklepie musisz wybrać portfel, podać 4-cyfrowe hasło (utworzone podczas dodawania karty w aplikacji) oraz w czasie nie dłuższym niż 60 sekund przełożyć zegarek do czytnika kart zbliżeniowych. Warto dodać że po tej operacji będziesz mógł płacić zegarkiem przez 24 godziny bez podawania hasła.

Czy płatności zegarkiem są bezpieczne?  Czy nie ryzykujemy utraty pieniędzy z konta w przypadku kradzieży zegarka?  Okazuje się że tego typu płatności są doskonale zabezpieczone. Jeżeli ściągniesz zegarek z ręki lub zostanie wyłączona funkcja monitorowania tętna to w celu wykonania kolejnej transakcji trzeba będzie podać hasło. W przypadku kradzieży lub zagubienia zegarka należy zablokować token przypisany do urządzenia.  Nie ma potrzeby blokowania karty MasterCard.  Można jej używać w dalszym ciągu.

Naszym zdaniem, możliwość dokonywania płatności za zakupy przy pomocy zegarka ja z pomysłem bardzo funkcjonalnym.  Zegarek jest urządzeniem które mamy prawie zawsze przy sobie, nawet podczas joggingu czy innego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Nie zawsze w tych sytuacjach mamy przy sobie portfel lub kartę do konta. Jeżeli w tym czasie pojawi się potrzeba zrobienia zakupów to bez problemu zapłacimy za nie zegarkiem.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!