fbpx
konta studenckie

Konta dla studentów

Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok akademicki. Jest to okres kiedy wielu młodych ludzi decyduje się otworzyć swoje pierwsze konto bankowe. Posiadanie konta jest wygodne dla świeżo upieczonego studenta. Na studencki rachunek można m. in. otrzymywać stypendium z uczelni lub wynagrodzenie za pracę, wykonywać przelewy przez Internet oraz zwalnia z konieczności posiadania przy sobie gotówki dając dostęp do płatności kartą lub mobilnie. Wiele banków posiada w swojej ofercie specjalne konta dla studentów. Postaramy się opisać poniżej te oferty, które naszym zdaniem są najbardziej popularne.

Konto 360° Student w banku Millennium

Konto studenckie w banku Millennium jest przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat. Główne jego zalety to funkcjonalność oraz niskie koszty utrzymania. Użytkownicy mogą korzystać z bankowości mobilnej oraz internetowej dzięki czemu większość spraw związanych z finansami mogą załatwić samodzielnie bez konieczności wizyty w placówce. W łatwy sposób można uniknąć jakichkolwiek opłat za konto czyniąc je całkowicie darmowym. Aby bank Millennium nie naliczał opłat za podstawowe usługi takie jak np obsługa karty debetowej wystarczy raz miesiącu wykonać płatność bezgotówkową kartą lub BLIK-iem. Dla przeciętnego studenta raczej nie jest to warunek trudny do spełnienia. Aby otworzyć konto studenckie w banku Millennium wystarczy, że klikniesz poniżej w przycisk „Złóż wniosek” a zostaniesz przeniesiony na stronę banku gdzie będziesz mógł aplikować o konto bez wychodzenia z domu.

Konto Mobi z Moim ING

Ciekawą ofertę konta przeznaczonego dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia przygotował ING Bank Śląski. Za założenie konta można otrzymać od banku nawet 140 zł. Więcej na temat tej promocji pisaliśmy tutaj: Promocja konta w ING Bank Śląski. Konto jest nie tylko funkcjonalne z dostępem przez Internet oraz telefon ale również darmowe. Podstawowe usługi takie jak: otwarcie i prowadzenie rachunku, wydanie i obsługa karty debetowej, wypłaty z bankomatów w całej Polsce, wpłaty we wpłatomatach należących do ING są za darmo. Aby nie płacić za konto osoby które nie ukończyły 26 roku życia nie muszą spełniać żadnych warunków. Naszym zdaniem jest to idealne konto dla studenta, który nie chce ponosić kosztów związanych z utrzymaniem konta bankowego.

Konto Proste Zasady dla osób w wieku 18-26 lat

Getin Noble Bank również pomyślał o studentach i posiada w swojej ofercie konto dla osób w wieku 18-26 lat. Osoby, które chcą się w pewnym sensie wyróżnić mogą wybrać własny wizerunek karty. Ponadto bank daje dostęp do konta przez telefon oraz Internet co pozwala na szybkie i łatwe zarządzanie finansami z dowolnego miejsca bez konieczności wizyt w placówce bankowej. Młodzi ludzie mają za darmo otwarcie i prowadzenie konta, wydanie i obsługę karty debetowej, przelewy samodzielnie wykonane przez Internet lub bankowość mobilną a nawet wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Aby konto było zupełnie darmowe młodzi ludzie w wieku do 26 lat nie muszą spełniać żadnych warunków. Studenci wybierają to konto, za to że mając wiele obowiązków nie muszą pamiętać jeszcze o spełnieniu warunków stawianych przez bank aby nie naliczono opłaty za prowadzenie konta.

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!