Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło nową usługę polegającą na tym, że każdy kierowca będzie mógł samodzielnie za pośrednictwem Internetu sprawdzić ile punktów karnych znajduje się na jego koncie. Zanim jednak sprawdzisz swoje punkty musisz założyć profil zaufany na specjalnej stronie  internetowej https://pz.gov.pl/pz/index  . Aby zweryfikować swój profil musisz potwierdzić swoją tożsamość. Jeżeli posiadasz ROR w PKO BP, ING Bank Śląski, Inteligo, Banku Millennium to zweryfikujesz swoje dane bez wychodzenia z domu. Całkowicie przez Internet mogą również zweryfikować dane posiadacze cyfrowego dostępu do usług Poczty Polskiej Envelo. Jeśli nie masz konta w wymienionych wyżej bankach ani tez nie korzystasz z Envelo to musisz wstać od komputera i udać się do Urzędu Marszałkowskiego aby potwierdzić swoją tożsamość.

Sprawdź punkty karne przez Internet

Gdy już uporasz się z założeniem oraz weryfikacją profilu zaufanego to będziesz mógł sprawdzić stan swoich punktów karnych na stronie: obywatel.gov.pl lub cepik.gov.pl

Dane które będziesz mógł sprawdzić to:

  • Dane pojazdu
  • Data i miejsce popełnienia wykroczenia
  • Dane kierowcy
  • Punkty zamrożone

Na podanych wyżej serwisach możesz sprawdzić tylko swoje własne punkty. Informacje tam zawarte możesz pobrać w PDF i wydrukować.

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!