Konto bez umowy

Jak założyć konto bez podpisywania umowy?

Czy można otworzyć konto w banku bez podpisywania umowy? Tak, w niektórych bankach możesz otworzyć konto bankowe nie podpisując fizycznie umowy. Nie oznacza to jednak, że nie musisz akceptować warunków umowy. Akceptujesz je zdalnie wykonując niewielki przelew z konta które już posiadasz. Na podstawie tego przelewu bank potwierdzi Twoją tożsamość w oparciu o dane, które widnieją w przelewie przychodzącym. Otwarcie konta przy pomocy przelewu oznacza akceptację warunków umowy. Ma to taki sam skutek prawny jakbyś podpisał umowę w banku lub przy kurierze.

W procedurze otwierania konta przelewem istnieje pewne ograniczenie. Konto z którego chcesz wysłać przelew potwierdzający dane musi należeć do Ciebie i to konto musi być  otwarte za pomocą tradycyjnego podpisania umowy. Nie może być to konto otwarte przelewem.  Tego typu ograniczenie zostało wprowadzone w wyniku działania Komisji Nadzoru Finansowego. Wiąże się to z tym, że w czasie kiedy takich ograniczeń nie było zostało otwarte wiele kont bankowych w wyniku działań przestępczych, służących do wyłudzania pożyczek i kredytów na niczego nieświadome osoby trzecie.

W którym banku można otworzyć konto bez podpisywania umowy?

Liczba banków w których można otworzyć konto przy pomocy przelewu spadła po 1 lipca 2016 r. kiedy to KNF wprowadziło odpowiednie rekomendacje w tej sprawie. Poniżej zaprezentujemy niektóre z banków w których można otworzyć konto bez fizycznego podpisywania papierowej umowy. Otwierając konto w ten sposób będziesz musiał wysłać przelew weryfikacyjny ze swojego innego konta.

BZ WBK – Konto jakie Chcę

Bank Zachodni WBK dopuszcza założenie konta przy pomocy przelewu. Konto „Jakie chcę” jest niedrogie w utrzymaniu i dostarcza posiadaczom szereg nowoczesnych usług. Bank nie pobiera żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie konta. Karta zbliżeniowa wydawana jest bezpłatnie, natomiast koszt obsługi karty wynosi 3 zł lub 5 zł . Opłaty tej możesz uniknąć wykonując w danym miesiącu minimum 5 operacji bezgotówkowych karta lub wykonując w danym miesiącu operacje bezgotówkowe kartą na kwotę nie mniejsza niż 500 zł. Przelewy zwykłe wykonane s bankowości internetowej są darmowe. Już od 8 sierpnia 2018 r. darmowe będą również przelewy ekspresowe. 

Konto w Nest Banku

Największą zaletą konta w Nest Banku jest darmowość. Bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta, wydanie i obsługę karty, przelewy zwykłe wykonane przez Internet oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów. Konto w Nest Bank jest nowoczesne i funkcjonalne a dostęp do środków na koncie możesz mieć zarówno z bankowości internetowej jak i aplikacji mobilnej.

Kliknij tutaj i otwórz darmowe konto w Nest Bank

Konto bez umowy i przelewu weryfikacyjnego

Nie chcesz podpisywać umowy ani też przelewać drobnej kwoty w ramach weryfikacji? Otwórz konto pozabankowe z kartą przedpłaconą Weststein. Aby za darmo otrzymać kartę przedpłaconą wraz z podpiętym do niej kontem IBAN wystarczy złożyć krótki wniosek a karta zostanie wysłana pocztą. Nie ma tutaj potrzeby podpisywania dokumentów papierowych. Zarządzać kontem można przy pomocy wygodnego panelu internetowego. Więcej na temat tego konta pisaliśmy tutaj.DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!