Karta wielowalutowa w ING

ING Bank Śląski - karta wielowalutowa

Zbliża się sezon wakacyjnych wyjazdów. Wybierasz się za granicę i chciałbyś wypłacać pieniądze w zagranicznych bankomatach? Chcesz uniknąć kosztów przewalutowania? ING Bank Śląski przygotował ciekawą ofertę. Dzięki karcie wielowalutowej możesz wypłacać pieniądze z kont bankowych w ING prowadzonych w różnych walutach. Nie trzeba przy tym zmieniać karty tak jak ma to miejsce w innych bankach. Wystarczy że zalogujesz się na swoje konto w ING Bank śląski przez Internet lub z aplikacji mobilnej i „podepniesz” swoją podstawową kartę do kont walutowych. 

Jak działa karta wielowalutowa w ING?

Karta wielowalutowa podczas wypłaty w zagranicznym bankomacie lub podczas dokonywania płatności pobierze środki z rachunku prowadzonego w tej samej walucie w której następuje płatność. Oczywiście wcześniej trzeba otworzyć rachunki walutowe i podpiąć do nich kartę. Jeżeli już masz konto podstawowe w ING Bank Śląski, konto walutowe otworzysz po zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej. Jeśli zaś nie jesteś klientem ING Banku Śląskiego to możesz złożyć wniosek o konto w ING przez Internet.

A co z wypłatami z zagranicznych bankomatów?

Jeśli chcesz zminimalizować koszty związane z opłatą za wypłatę gotówki w zagranicznym bankomacie to możesz wykupić pakiet. Ponosząc jednorazowy koszt 15 zł możesz wypłacać pieniądze w zagranicznych bankomatach bez opłat przez okres 30 dni. Pakiet jest dostępny do kupienia w dniach od 5.06.2017 – 30.09.2017.

Kantor walutowy w ING Bank Śląski

Do zasilania kont walutowych ING Bank śląski oddał do dyspozycji klientów kantor walutowy. Jednakże kursy walut w tym kantorze są mało konkurencyjne i bardziej opłaca się korzystać z internetowych kantorów. Korzystanie z kantoru walutowego jest bezpłatne.

Oferta banku na pewno przypadnie do gustu osobom wybierającym się na zagraniczne wakacje. Będą mogły swobodnie wypoczywać nie martwiąc się o koszty związane z przewalutowaniem oraz wypłatami gotówki w zagranicznych bankomatach. Wystarczy tylko otworzyć wcześniej konta walutowe podpiąć kartę oraz zasilić je wystarczającą ilością gotówki. Warto również wykupić pakiet umożliwiający darmowe wypłaty gotówki w zagranicznych bankomatach.