konta przez internet

Poznaj 5 zalet konta internetowego

Bankowość internetowa i aplikacje mobilne stały się standardowymi usługami, które oferuje prawie każdy bank. W dzisiejszych czasach nawet niewielkie Banki Spółdzielcze umożliwiają obsługę konta przez Internet. Serwisy internetowe banków i aplikacje mobilne stale są rozbudowywanie i dają użytkownikom coraz więcej możliwości. Zdecydowana większość banków nie pobiera żadnych opłat za udostępnienie posiadaczom kont kanałów bankowości internetowej.

Poznaj 5 zalet korzystania z konta przez Internet

1. Niskie koszty

Bankowość internetowa to nie tylko wygoda ale również oszczędność kosztów. Przelewy zwykłe wykonywane przez Internet są najczęściej darmowe. W placówce za zlecenie przelewu zapłacisz średnio kilka złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że większość osób wykonuje przynajmniej kilka przelewów w miesiącu to w skali roku możesz zaoszczędzić kilkaset złotych.

2. Oszczędność czasu

Posiadając dostęp do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej nie tracisz czasu na dojście do placówki lub stanie w kolejce do bankowego okienka. Większość spraw związanych z kontem bankowym załatwisz wszędzie tam, gdzie masz dostęp do Internetu.

3. Dodatkowe usługi

Mając konto internetowe możesz również korzystać z innych usług Twojego banku bez wizyty w placówce. Przez Internet bez problemu złożysz wniosek o pożyczkę lub otworzysz lokatę. Dla klientów internetowych czasem banki mają lepsze oferty niż dla tych, którzy przyjdą do placówki.

4. Dostęp przez 24 h na dobę

Nie musisz się spieszyć aby załatwić sprawę przed zamknięciem placówki. Dostęp do swoich pieniędzy na koncie bankowym masz przez 24 godziny na dobę. Nawet gdy w środku nocy przypomnisz sobie o niezapłaconym rachunku, bez problemu wykonasz przelew bez wychodzenia z domu.

5. Szybkość

Z kontem internetowym lub aplikacją mobilną szybko zapłacisz za zakupy w Internecie. Konta internetowe w popularnych bankach zwykle są zintegrowane z procesorami płatniczymi co sprawia, że sprzedający otrzyma zapłatę za towar niemal natychmiast. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie szybciej otrzymasz zamówiony towar niż jakbyś miał iść do placówki i wpłacić pieniądze przelewem tradycyjnym.

Zalet posiadania konta internetowego jest dużo więcej. Aby Cię nie zanudzać opisaliśmy tutaj tylko pięć najważniejszych. Teraz kolej na Ciebie abyś otworzył konto w wybranym banku i poznał pozostałe zalety bankowości internetowej.

 

DARMOWE WYPŁATY Z BANKOMATÓW!